Tartu kooli juurdeehitus maksab üle 80 miljoni

01. detsember 2006, 14:59

Tartu Kesklinna Kooli juurdeehitus läheb
maksma üle 80 miljoni krooni, seda on kaks korda rohkem kui linnavalitsus
esialgu kulutada planeeris.

Tartu Linnavolikogu rahanduskomisjon kiitis täna heaks eelnõu, mis lubab linnavalitsusel tunnistada riigihanke võitjaks aktsiaseltsi Linnaehitus pakkumine maksumusega 82,2 miljonit krooni. Poolt oli 7 ja vastu 1 volikogu liige, teatas Raadio FM.

Kui eelnõu kiidab järgmisel nädalal heaks ka Tartu linnavolikogu, algab ehitus veel sel aastal ja valmima peaks see 15. oktoobril 2007.a.

Tartu volikogu rahanduskomisjoni aseesimees Ilme-Tiiu Tinni ütles raadiole Tartu FM, et AS Eviko küsis sama töö eest 86,2 miljonit ja AS Ehitusfirma Rand Tuulberg 87,8 miljonit krooni.

Aasta tagasi tehtud taotluseelarves prognoositi ehituse maksumuseks 44 miljonit krooni. Kuna linnavalitsuse hinnangul ei ole võimalik ehitustöid siiski ajaliselt edasi lükata, siis on saavutatud AS-iga Linnaehitus kokkulepe, et linn võib osa maksetest tasuda 2008. aasta alguses.

Selle aasta eelarvest on võimalik tasuda 2,1 miljonit, järgmise aasta eelarvesse on planeeritud 20 miljonit ja ülejäänud summa tasutakse 2008. aastal hiljemalt 1. märtsiks. 2007. aastal tasumata summalt peab linn maksma intressi arvestusega 4,8 protsenti aastas. Prognoositav intressikulu on 800 000 krooni.

Tinni lisas, et kuna kõnealuse riigihankega võetakse linnale rahalisi kohustusi järgnevateks eelarveaastateks, peab hankelepingu sõlmimiseks loa andma linnavolikogu.

Lisaks kolmekorruselisele juurdeehitisele paigaldatakse olemasolevasse hoonesse invatõstuk, rajatakse siseõu ja parkla koos piiretega ning juurdepääsutee koolihooneni Laialt tänavalt koos välisvalgustusega.

Res Publica nimekirjas Tartu volikokku valitud ettevõtja Peeter Laurson ütles raadiole Tartu FM, et tema hääletas rahanduskomisjonis kõnealuse eelnõu vastu, kuna peab valeks anda järele suurte ehitusfirmade survele, kes hindu üleloomulikult kõrgele kruvivad. Tema hinnangul peaks linnavalitsus riigihanke tingimusi muutma nii, et osaleda saaksid ka väiksemad firmad, kes küsiksid ilmselt õiglasemat hinda, et üldse tööd saada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. December 2006, 14:51
Otsi:

Ava täpsem otsing