Kadri Jakobson • 3. detsember 2006 kell 22:00

Minister Savisaar teeb oma alluvatele kalleima jõulupeo

Kõige heldema käega on majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar.

Tema teeb töötajatele kalleima - 180 756kroonise eelarvega jõulupeo. Ministeeriumist öeldi, et summale lisandub 131 464 kroonine erisoodustusmaks, mis teeb peo kogusummaks 312 220 krooni. Pidu toimub Grand Hotel Tallinnas. Tegemist on Savisaare nn kodurestoraniga, mille omanik on tema hea tuttav Alexander Kofkin. Hotellis on maha peetud ka enamus Keskerakonna prallesid.

Rahandusministeeriumi jõulupidu läheb aga maksma umbes 140 000 krooni ja see toimub minister Aivar Sõerdi piduliku vasuvõtuna Rock Cafes. Välisministeerium viib oma töötajad trendikasse ööklubisse Bonbon, Tartus pesitsev haridus- ja teadusministeerium ootab ligi pool tuhat külalist Pärnu hotelli Strand.

Kõige tagasihoidlikuma jõulupeo teeb oma töötajatele kultuuriminister Raivo Palmaru, kes viib oma alluvad vaatama teatrietendust Vene Teatrisse ning pärast seda kostitab töötajaid piduliku õhtusöögiga.

Jõulupreemiate maksmise tava pole riigiasutustes kuhugi kadunud, küll aga nimetatakse jõulude paiku töötajatele makstavat lisatasu näiteks tulemuspalgaks, motivatsioonitasuks, tulemuspreemiaks või lihtsalt ühekordseks lisatasuks.

Nii maksab põllumajandusministeerium tulemuspalka, lähtudes ametniku tööpanusest, kuni 50% palgast. Sama tava on siseministeeriumis: jõulupreemiaks makstavat lisaraha ei nimetata, kuid välja makstakse tulemuspalk aasta lõpus ning see võib olla kuni pool ametniku palgast. Tulemustasu saavad ka justiitsministeeriumi töötajad.

Rahandusministeeriumi töötajatele jõulude puhul automaatselt lisaraha ei maksta, kuid ministeeriumist öeldi, et iga üksuse juht otsustab, millised tema üksuse töötajad väärivad tehtud töö eest motivatsioonitasu ja millal seda maksta.

Keskkonnaministeeriumis makstakse aasta lõpus ühekordset lisatasu, suurim summa on 7000 krooni.

Jõulupreemiaks julgeb töötajatele detsembris makstavat lisaraha nimetada kaks ministeeriumi: kaitseministeerium, kus iga töötaja saab jõulude puhul 5000 krooni preemiat, ning haridus- ja teadusministeerium, kuis hästi töötanud ametnik võib saada kuni 1000 krooni jõulupreemiat.

Hetkel kuum