3. detsember 2006 kell 22:00

Vooglaid: TOP 100 võitmine oli üllatus

2005. aasta edukamate ettevõtete auks korraldatud ballil ütles Vooglaid, et peab Läti maksusüsteemi Eesti omast paremaks, kuna Lätis peab eraettevõtja maksma dividendidelt tulumaksu vaid 15 protsenti. Küsimusele, kas ta kavatseb investeerida kinnisvara kõrval ka muudesse valdkondadesse, vastas Vooglaid, et muud alad talle huvi ei paku.

Vooglaid ostis 50% OÜ Manutent aktsiatest välja turvaärimees Urmas Sõõrumaalt, saades nii firma ainuomanikuks. Manutendi arendada on näiteks Ülemiste elurajoon, mitmed kinnisvaraprojektid Lätis ja Peterburis. Vooglaid oli ka Manutendist tänavu võetud 75 miljoni kroonise dividendiga suurimate omanikutulu võtjate edetabelis esimene.

Käibe- ja kasumi-TOPi võitnud Hansapanga Grupi peadirektori Erkki Raasukese sõnul tuleb panustada headesse inimestesse. "Selleks, et saavutada hea positsioon äriedetabelites ja üldises ärielus, tuleb investeerida headesse inimestesse. Sest hea meeskond tagab edu ükskõik millises valdkonnas," ütles Raasuke.

Raasukese sõnul on TOP 100 laadsed pingeread vajalikud. "On parem, kui need TOPid on, sest nad stimuleerivad meid mõtlema ning tekib võrdlusmoment."

Ärimees Endel Sifi arvates pole ühtset retsepti, kuidas äris edukas olla ja pingeridade etteotsa maanduda.

"Võib-olla peaks astuma Keskerakonda ja tegema linnaga hämaraid tehinguid? See viiks küll kohe rikaste TOPi etteotsa," mäkis Siff. Kuid kinnitas, et endal tal sellist äriskeemi järgida plaanis pole.

Äriedu saladus peitub Sifi sõnul ka iseloomus. "Kes ei riski, seda edu ei saada ning selle kallal keegi ei virise."

Ärimees Jüri Käo ütles Äripäeva TOP 100 kommenteerides, et investeerida tuleks endale tuttavasse valdkonda. "Igaüks võiks investeerida ikka selles valdkonnas, kus ta end tugevana tunneb ja kus tal on ka konkurentsieelis," lisas Käo.

Edukus tähendab ka suurust. Äripäeva TOP 100 käibe-TOPi võitja Hansapanga ja teise koha omaniku Eesti Energia käibenumbrid olid vastavalt 8,2 ja 7 miljardit krooni. Võrdluseks - Tallinna linna järgmise aasta planeeritav eelarve on "vaid" 6,5 miljardit krooni.

Autor: Kaisa Tahlfeld

Hetkel kuum