4. detsember 2006 kell 7:45

Ärilaused

Ärilaused tänastest, esmaspäeva, 4. detsembri lehtedest

„Majandusministeeriumi huvitavad kalkulatsioonid. Niisama roheliseks muutuda ja makse kehtestada pole hea,” majandusministri nõunik Heido Vitsur plaanitavast ökomaksust, Äripäev.

„Neid makse ei pea kehtestama, kuna auto iseenesest ei saasta,” Meelis Atonen raskeveokimaksust, Äripäev.

„Kui võrrelda riiki majaga, siis JOKK on majavamm,” sotsiaaldemokraatide esinumber Ivari Padar, Äripäev.

„Ka Portugalis oli poliitikuid, kes arvasid, et avaliku sektori palgakasv toob jõukuse,” Hansabank Marketsi makroanalüütik Maris Lauri, Eesti Päevaleht.

„Kui Edgar Savisaart poleks olemas, tuleks ta välja mõelda. Kõik valimised vabas Eestis on käinud Savisaarega võitlemise tähe all,” SL Õhtulehe juhtkiri.

„Tänu tavameditsiini arengule inimese eluiga küll pikeneb, kuid välimuse poolest vananeb inimene ikka nagu tuhat või kümme tuhat aastat tagasi,” ilukirurg Peep Pree, Postimees.

„Üleskutsetest ja kopsakatest toetustest hoolimata ei soovi siinsed muulased etnilisele kodumaale tagasi pöörduda. Nad eelistavad „paha” Eestit,” kolumnist Enn Soosaar, Postimees.

„Lõpuks on väga palju kinni ikkagi roheliste persoonides ja müügitehnikas. Kui meil oleks rahamasin taga, siis oleks pilt sootuks teine,” sotsioloog Andrus Saar, Postimees.

Autor: Mariliis Pinn, Mati Feldmann

Hetkel kuum