E-panganduse liidripositsioonil on SEB Ühispank

Mariliis Pinn 04. detsember 2006, 13:41

Eestis säilitas liidripositsiooni SEB
Ühispank, talle järgnevad SAMPO ja Hansapank, kes on säilitanud oma
liidripositsiooni Lätis ja Leedus.

Samal ajal on tema peamised konkurendid oma puudujääke märgatavalt vähendanud ja seda eriti Leedus. Eestis on Hansapank oma positsioone kindlustanud, kuid konkurentide alistamiseks sellest ei piisa. Nii on jäänud Hansapank kolmandale kohale, jäädes alla SEB Ühispangale ja SAMPO-le, selgub Metasite Business Solutionsi aruandest.

Üle poole Eesti pankadest ei suuda oma klientidega suheldes tagada kiiret ja kvaliteetset kommunikatsiooni. Küll aga tuleb Eesti pankadel oma Läti ja Leedi kolleegidest paremini välja uute toodete ja teenuste esitlemine e-panga koduleheküljel.

Eestis on Balti riikidest kõige paremini arenenud mobiilsed pangateenused. Võrreldes teiste riikidega on need aga siiski suhteliselt vähearenenud.

Tänavu on suurima läbimurde teinud Tallinna Äripank. Panga tugevamateks külgedeks on mugavus ja kliendile orienteeritus. Suurima langemise sooritanud SBM Pank ei suutnud kiire e-panganduse arenguga sammu pidada. Samuti oli madalalt hinnatud tema klienditeeninduse madal reaktsioonikiirus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. December 2006, 13:40
Otsi:

Ava täpsem otsing