Paet: Ühepoolsed sanktsioonid ja blokaadid ei ole tänapäevased poliitilised vahendid

Mariliis Pinn 04. detsember 2006, 14:14

Esmaspäeval, 4. detsembril osales
välisminister Urmas Paet Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE)
Ministrite Nõukogu 14. istungil Brüsselis.

Välisminister Urmas Paet rääkis oma sõnavõtus külmutatud konfliktidest Gruusias ja Moldovas, sallivuse ja mittediskrimineerimise edendamisest, inimõigustest ja meediavabadusest ning valimiste vaatlemisest, teatas Välisministeeriumi pressitalitus.

Paet toonitas oma sõnavõtus, et on kasvanud vajadus suunata rohkem tähelepanu külmutatud konfliktide piirkondadele. "Oleme näinud mitmeid positiivseid arenguid, kuid on tekkinud mõned muretvalmistavad märgid protsessi peatumisest," ütles Paet.

Paeti sõnul tervitab Eesti kokkulepet, millega Venemaa loobub oma baasidest Gruusias, kuid juhib samas tähelepanu sellele, et OSCE ei saa kinnisilmi jälgida Venemaa karistavat käitumist oma naabri suhtes. "Ühepoolsed sanktsioonid ja blokaadid ei ole tänapäevased poliitilised vahendid," rõhutas Paet. "Selle asemel peame toetama Gruusiat reformide elluviimisel," lisas ta.

Rääkides Moldovas asuvatest välisrahuvalvajatest rõhutas välisminister Paet vajadust poliitilise kokkuleppe järele, millega tagataks kestev ja püsiv rahu ning tingimused Moldova rahvuse poliitiliseks ning majanduslikuks taassünniks. "Me vajame kindlat kokkulepet, mida toetaksid nii Moldova rahvas kui ka rahvusvaheline üldsus," sõnas Paet. "Moldova vajab selgesõnalist OSCE toetust ning kaasatust lahendusprotsessi," rõhutas ta.

Välisminister Urmas Paet peatus kõnes veel sallivuse edendamisel ning diskrimineerimise vastu võitlemisel, millega on OSCE kiiduväärselt tegelenud. Väliministri sõnul on multikultuurne ning religioonidevaheline dialoog on aidanud kaasa stereotüüpidest ning eelarvamustest tingitud pingete vabanemisele. "Sellest hoolimata võitlus jätkub, kuna mõned asjaosalised riigid käituvad vastupidiselt," rääkis Paet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. December 2006, 14:14
Otsi:

Ava täpsem otsing