Sebe konkurent peab Petseri sõite vähetasuvaks

04. detsember 2006, 10:24

Bussifirma AS Sebe plaanib avada otseliini
Võru ja Petseri vahel, kuid konkurent peab seda praegu väheusutavaks, sest
bussiga Venemaal käivaid kaubareisijaid on vähe, peamised sõitjad on soodusviisa
omanikud.

Praegu pääseb ühissõidukiga Võrust Petserisse üksnes ringiga Tartu kaudu sõites või siis Koidula piiripunktist jalgsi minnes, kirjutas Võrumaa Teataja.

„Initsiatiiv tuli Petseri partneri poolt, väidetavalt on sealsel rahval huvi Võrus käia,” põhjendas liini avamist Sebe juhatuse esimees Riivo Seppar.

Seppar ei salga, et peamiste klientidena näeb bussifirma kaubaturiste. „Suuname liini eelkõige neile, kes käivad Venemaal kaupa ostmas ning veavad ostetud kauba käe otsas koju,” ütles ta.

„Meie käime Koidula piiripunkti seitse päeva nädalas,” ütles OÜ Asunduse juhataja Henno Kõrbe. Petserisse, kuhu Koidula piiripunktist jääb mõni kilomeeter, nende buss ei sõida, sest Kõrbe sõnul saab jalgsi üle piiri üldjuhul kiiremini kui bussiga.

Seppar sellega nõusse ei jää ning usub, et liin suudab pakkuda konkurentsi ka autoga Petseris käijaile. „Kes soovivad midagi osta, neil on bussiga lihtsam kaup ära tuua, kui autoga järjekorras seista. Saame regulaarliinile kindlatel kellaaegadel kiire piiriületuse,” ütles Seppar.

Need turistid, keda Võrumaa ettevõtjad ootavad, liiguvad peenemate sõidukitega kui liinibuss. „Kõik turismiga seotud liikujad on üsna jõuka kategooria inimesed ja vaevalt nad aja mõttes endale liinibussi lubada saavad,” jätkas Soosaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. December 2006, 10:20
Otsi:

Ava täpsem otsing