Sponsorid sunnivad klubidele peale totraid nimesid

04. detsember 2006, 08:47

Kuigi on täiesti mõistetav, et
rahastajateta ei ole ühelgi pallimänguklubil võimalik ellu jääda, tekib
sponsorite soovil Eesti spordimaastikule aina veidrama nimega võistkondi. SL
Õhtuleht valis välja viis totrama nimega võistkonda Eesti meistriliigadest.

Cargohunters/Tallinna Kalev. Aastatega Sylvesteri nime all vaikselt võrkpallisõprade mälusse sööbinud, toimus võrkpallimeeskonnal möödunud suvel sponsori- ning nimevahetus. Loomulikult oleks Tallinna Kalev üksinda piisavalt ilus nimi ükskõik millisele meeskonnale, ent sellele sponsori nime lisamine on majanduslikel kaalutlustel arusaadav.

VK Selver Tallinn. Alustuseks kandis meeste võrkpalliklubi nime Audentes/Hermann, mullu Selver/Audentes. Tänavu on klubi tähtsam pool ehk Audentese Ülikool nimest hoopis kadunud ja jäänud on ainult Selver. Jah, Tondi Selver asub küll Audentese kooli külje all, aga kahtlane, kas see on piisav seos identiteedivahetuseks.

Tartu Ülikool Makroflex. SL Õhtulehel ei ole midagi Makroflexi kui ühe tuntuma montaaživahu tootja vastu. Tartu Ülikool on aga Eesti üks vanemaid ja auväärsemaid asutusi üldse ning selle korvpallinaiskonnale nime panemisel võiks natuke ka tekkiva kooskõlaga arvestada.

Pokkerituba.com. On alles nimi spordivõistkonnale! Kuigi hasartmängumaksust laekuvad spordirahad, sellega ilmselt pokkeri ja saalihoki seos piirdubki. Pole küll kindel, kas internetisaidi nimega spordivõistkond on maailmas ainulaadne, kuid com seal taga tundub eriti naljakas.

Viljandi Metall/Näitused. Meistriliigas mängiva võrkpallinaiskonna nimi on üks tüüpilisi näiteid Eesti pallimängude maastikul, kuidas sponsorite huvid üle kõige ja kõigi käivad. Tore, kui Eesti Näitused Viljandi naiskonda toetavad, aga kas sõna Näitused klubinimes on ikka vajalik? Seda enam, et keegi peale asjaosaliste ei saa õieti arugi, mida see seal tähistab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. December 2006, 08:46
Otsi:

Ava täpsem otsing