Raamatud

ÄP 06. detsember 2006, 00:00

  • Katrin Kuldma, Olga Makina
  • Pilgrim 2006, 144 lk
Juba üksnes selle raamatu käeshoidmine teeb stiilsemaks, nii šikk näeb see välja. Šikk ja klassika ongi raamatu märksõnad, šikilt klassikaline või klassikaliselt šikk, kumbapidi soovite. Moekunstnik Kuldma ja moefotograaf Makina on koostööd teinud juba peaaegu kümme aastat, nüüd kroonis seda teejuht stiili maailma, mis ilmus üheaegselt nii eesti kui ka vene keeles.

Raamat on hõrk ja kaunis, ainult nagu gurmeeroogadega ikka, saab liiga ruttu otsa. See on nagu ühe joonega visandatud šikk siluett. Selle kõrval on raamatuturul ruumi teiselegi, konkreetsemaid juhiseid andvale stiiliõpikule. Või kui rääkida stiiliraamatu enda keeles, on see kui luksuslik kašmiirvillast keep, ent igapäevaseks kandmiseks oleks sellele lisaks vaja midagi odavamat ja praktilisemat.

Ainult keeletoimetajale oleks paar etteheidet, kangas on ikka krepp, mitte grepp, ja veel mõni apsakas, mida nii kaunis raamatus on eriti valus vaadata.

Elo Odres

  • Guy Finley
  • Väike Vanker 2006, 238 lk
Kaanepildil olev sinitaevas lehviv tuvi viitaks justkui väga esoteerilisele raamatule. Päris nii ei ole, autor on arvestatava psühholoogilise taustaga ja raamatu sisu ootamatult tõsine. Hoolimata loosunglikest lausetest stiilis avasta-endas-täiesti-uus-inimene või tõuse-uutesse-kõrgustesse, oma uba siin on. Erilise tähelepanu all on selles raamatus vale mina ja võimalused sellest vabaneda. "Vale mina" on hulk ilusaid uskumusi meie enda kohta, millel pole midagi pistmist meie päris minaga. Teoreetiliselt peaks olema nii, et pärast selle raamatu läbilugemist ei vihasta ega pabista te enam kunagi.

Katri Soe

  • Helen Fisher
  • Pilgrim, Väike Vanker 2006, 336 lk
Eks me kõik tea, et mehed otsivad partneriteks seks- ja naised eduobjekte. Kõik see on aastatuhandete pikkuse evolutsiooni tulemus. Selle raamatu järgi on armastus ja meeste-naiste vahelised suhted puhas keemia, mis kulgeb meie ajus sabatuumast läbi amügdala piirkonna hüpotaalamusse ja sealt edasi periakveduktaalsesse hallainesse. Raamat põhineb teaduslikel uurimustel, on aga tänu elulistele näidetele üsna mõnusalt loetav. Huvitav on näiteks teada saada, et mahajätmisest tuleval vihal on ka oma kasulik funktsioon. Ehk siis, kogu meie kehas möllav keemia töötab lõpptulemusena ikkagi meie kasuks.

Katri Soe

  • Eesti Entsüklopeediakirjastus 2006, 495 lk
Inimkonna ajalugu on paljuski usundite ajalugu. Raamatu saatesõna soovitab kogumikku eelkõige üliõpilastele. Teos pole tõepoolest nii kerge populaarteaduslik lugemine nagu Ameerika vastavad ülevaated. Tegelikult on see üks neist raamatutest, mis võiks kultuurses kodus olemas olla, ja meie haritud lugejale on ta kindlasti jõukohane. Lisaks niisama eneseharimisele on ju hea, kui enne kohtumist moslemist äripartneriga või reisi Indiasse on riiulist võtta selline raamat, kus saab silmad vastavast peatükist üle lasta. Põgusalt puudutatakse ka tänapäevaste eneseabiliikumiste ja usu vahelisi sarnasusi.

Elo Odres

  • Viivi Luik
  • Tuum 2006, 156 lk
Kogumik aastatel 1998-2006 peamiselt Eesti Ekspressis ilmunud esseedest. Viivi Luik valutab südant nii maailmalinna Rooma kui ka väikese Mulgimaa küla Tännassilma probleemide pärast.

Mulle meeldisid Luige esseed juba varem, ajalehest lugedes. Nende mõju näitab seegi, et mitu oli päris selgelt meeles. Mulle on Luik eelkõige "Seitsmenda rahukevade" autor ja sealset kujundlikkust, tänu millele on lugedes võimalik tunda end nii 1950ndate plikatirtsu kui ka saadikuprouana Rooma iidsete paleede vahel, leidub kõigis tema teostes.

Elo Odres

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:24

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing