Läti Hansabanka saab uue juhi

06. detsember 2006, 10:32

Alates 1. jaanuarist 2007 hakkab Läti
Hansabankat juhtima Maris Avotins, praegune Hansapanga Grupi riskijuht.

Senine juhatuse esimees Ingrida Bluma ja klienditeeninduse juht Ugis Zemturis lahkuvad, seoses sooviga ennast uutes valdkondades proovile panna, teatas ettevõte.

"Maris Avotins on hea meeskonnamängija ja omab panganduses laialdasi teadmisi. Ta asub juhtima oma ala tugevate professionaalide meeskonda, seetõttu usun, et Hansabanka arendab oma äri jõudsalt edasi. Suur tänu Hansapanga Grupi juhtkonna ja aktsionäri poolt lahkuvatele juhtidele Ingrida Blumale ja Ugis Zemturisele. Mõlemad kauaaegsed pangajuhid on otsustanud otsida uusi väljakutseid, austame nende otsust," ütles Erkki Raasuke, Hansapanga juhatuse esimees.

Ingrida Bluma on pangas töötanud 14 aastat. Bluma ütles, et soovib nüüd - pärast pikaaegset panustamist ettevõtte arendamisse - aja maha võtta ning teeb alles seejärel otsuse oma edasise tegevuse kohta.
Ingrida Bluma: "Hansabanka eesotsas on tugev professionaalide meeskond, praeguseks on saavutatud juhtpositsioon praktiliselt kõigis olulistes valdkondades pangandusturul. Ma ei kahtle, et Maris Avotinsi juhtimise all viiakse juba püstitatud eesmärgid täielikult ellu. Soovin tänada kõiki kliente, koostööpartnereid, meediat, kolleege ja kõiki teisi, kellega olen saanud nende aastate jooksul koos töötada."

Maris Avotins on varem kuulunud Hansabanka juhtkonda ning on alates 2006. aastast Hansapanga Grupi juhatuse liige. Tema senine vastutusvaldkond on olnud riskijuhtimine kogu Hansapanga Grupi operatsioonide puhul. Avotins on panganduses töötanud üle 10 aasta.
"Juhi positsioonile asumisega ettevõtte praegusel kõrghetkel kaasneb suur vastutus - näidata, et 2007 saab olema veel kiirema kasvu aasta, keskendudes samal ajal ka klienditeeninduse edasiarendamisele ja töötajate kõrgele lojaalsusele Hansabanka kui Läti parima tööandja suhtes," ütles Maris Avotins.

Ingrida Bluma lahkumise tõttu Läti Hansabanka juhi kohalt toimub muudatus ka Swedbanki Grupi juhtkonnas, kuhu Ingrida Bluma kuulus. Swedbanki Grupi juhtkonna uueks liikmeks saab Leedu Hansabankase juht Giedrius Dusevicius.

Hansapanga juhatuse aseesimeheks saab Ingrida Bluma asemel Hansapank Eesti juht Priit Põldoja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2006, 10:32
Otsi:

Ava täpsem otsing