USA börsid: teenindussektor seljatas tööstussektori

06. detsember 2006, 10:25

ISM instituudi analüüsi kohaselt oli
novembris Ühendriikide teenindusettevõtete areng prognoositust parem. Aktsiaid
reageerisid eile sellele tõusuga.

Teenindussektori indeks tõusis kuuga 57,1 punktilt 58,9 punktini, samas kui uudisteagentuur MarketWatch andmeil ootasid analüütikud keskmiselt vaid 55,8 punktist skoori.

Viiekümnene punktiskoor näitab sektori seisakut, üle selle kasvu ja alla pooltsada punkti kahanemist. Alates 2003. aasta märtsist on ISM teenindussektori indeks ulatunud pidevalt üle 50ne.

Tundub, et positiivsed arengud teenindussektoris mängisid üle möödunud nädala ISM tööstussektori nõrga punktiskoori.

„Meie majandus on teeninduskeskne. See toetab ideed, et me suudame majanduse tagasiminekust hoiduda, kuigi väga tähtsad on veel ka reedel avaldatavad novembrikuu tööturunumbrid,” ütles MarketWatchile Windham Financial Services investeeringute strateeg Paul Mendelsohn.

Turgudel loodetakse, et jõuluralli jääb kestma. Portfellihalduritel puudub aasta lõpus mõte oma klientide aktsiaid rahaks teha, kuna vastasel juhul peaks viimased juba 2007. aasta aprillis teenitud kasumi pealt makse tasuma. Kui oodata müügiga vähemalt 1. jaanuarini viibiks tulumaksukohustus 2008. aasta aprillini.

Investorid said eile hommikul tuge ka uudisest, et tööjõukulud kasvasid kolmandas kvartalis 3,2%, samas kui algselt hinnati kulude kasvutempoks 3,7%.

Tööjõukulude (palga) kasv võib tekitada inflatsioonisurvet. Inflatsioon omakorda ei meeldi USA keskpangale, mis võitleb selle vastu intressimäärade tõstmisega (hetkel küll intressimäärade hoidmisega mõõdukalt kõrgel tasemel).

Kvaliteetaktsiate liikumist jälgiv Dow Jones tööstuskeskmine sulgus eile 12331 punktil ehk 0,4% plussis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2006, 10:22
Otsi:

Ava täpsem otsing