Kertu Ruus • 6. detsember 2006 kell 13:33

USA rahvasaadikud peavad rohkem tööd tegema

Jaanuaris ootab USA Esindajatekoja liikmeid kultuurišokk, sest nad peavad hakkama töötama viis päeva nädalas, kirjutab tänane Washington Post.

Viimase aasta jooksul pidid kongresmenid saabuma oma tööpostile Washingtoni alles teisipäeva pärastlõunal ning nende töönädal lõppes neljapäeva pärastlõunal. Ja sedagi nendel vähestel nädalatel, kui alamkoda istungeid pidas, kirjutab USA ajaleht. Nii saavad alamkoja rahvasaadikud oma seadusandja tööst vabaks terve augusti, lisaks kaks nädalat aprillis ja terved nädalad näiteks veebruaris, märtsis ja juulis.

Järgmisest aastast peavad alamkoja liikmed aga saabuma Kapitooliumile esmaspäevaõhtuseks hääletuseks ning nende töönädal lõppeb reedel kell kaks.Paljud saadikud on mures, kuidas nüüd jääb piisavalt aega perele, seadusandja tööle ja kohalikule poliitikale.Nii märkis Georgia osariigist valitud alamkoja liige Jack Kingston, kes tavaliselt lendab neljapäeval koju ja tuleb tagasi Washingtoni teisipäeval, et abielud kannatavad. Ta lisas, et koduosariigis veedetud aeg on poliitikutele sama oluline kui Kapitooliumil oldud päevad. "Kui ma olen siin Washingtonis, kutsuvad inimesed mind härra Kongresmeniks. Kui ma olen kodus, siis ütlevad inimesed mulle, et Jack, sa loll tõbras, miks sa niimoodi hääletasid? See hoiab mind kahe jalaga maa peal," sõnas Kingston.

Hetkel kuum