Korgijook tapab klubiinimesi

07. detsember 2006, 08:11

Kahekümneaastase Mari-Liisi surm
nädalapäevad tagasi oma kodus voodis pani klubirahva kihama, kirjutas Eesti
Ekspress.

Kas ööklubides käivad ringi mürgitajad, kes poetavad tüdrukutele kokteili sisse aineid, mis röövivad nende vastpanuvõime ja muudavad vägistajatele kergeks saagiks? Traagilises loos on seni kindel vaid üks: tüdruku surmatunnistusele on arst kirjutanud: "Mürgistus täpsustamata ainest".

Selliseid juhtumeid, kus tüdrukud on arusaamatul põhjusel elu jätnud, on olnud varemgi. Ja ikka on nende lahkamistulemuseks "medikamentoosne" või siis "tundmatust ainest" mürgistus. Üks võimalik aine, mis ei jäta organismi jälge, on GHB, peoloomade hulgas tuntud kui "korgijook".

Et salapärane ühend toimib ergutavalt, teeb temast hea müügiartikli: toimib nagu alkohol, aga - pole reetlikku lõhna ning puudub ka selle aine testimise võimalus. Ööde kaupa roolis istuvad taksojuhid tunnevad seda hästi.

GHB pandi narkootiliste ainete nimekirja alles paar aastat tagasi. Selle ainega seotud kuritegusid on peaaegu võimatu avastada. Need on ained, mis teevad arstid ja kriminaalasjade uurijad nõutuks - nad ei lase ennast tõestada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. December 2006, 08:08
Otsi:

Ava täpsem otsing