Tööturuamet ootab tuhandeid peidus olevaid töötuid

Mariliis Pinn 07. detsember 2006, 08:37

Uuringu järgi on Eestis umbes 30 000 töötut rohkem,
kui ametlikult registreeritud. Tööturuamet on asunud neid üles otsima.

Eesti tööjõuturg on mõne aastaga täielikult muutunud: kui varem oli puudu ametikohtadest, siis nüüd napib inimesi, kirjutas Sakala.

Tööturuameti Viljandimaa osakonna juhataja Peep Raju sõnul on neil pikaajaliste töötutega tegelemiseks nüüd märksa rohkem aega: nad saavad töötutele varasema kümne minuti asemel pühendada kuni tunni. "Igaühel on oma juhtumikorraldaja, kes aitab koostada tööotsingu kava."

"Juhtumikorraldusega hakkasime tegelema tänavu 1. jaanuarist. See tähendab, et iga inimest ja tema probleeme võetakse kui juhtumit, mis tuleb ära lahendada. Meile on uudne, et vahel pole lahenduseks üldse töö, vaid näiteks puudeastme saamine, sest inimene pole võimeline tööd tegema," selgitas Raju.

Raju sõnul on ametlikult Eestis registreeritud 14 500 töötut, kuid tööjõu-uuringu teise kvartali andmed ütlevad, et neid on hoopis 42 800. "Vahe on kolossaalne: 30 000 inimest on kusagile kadunud!"

"Proovime nad üles leida. Käisin sel teemal rääkimas omavalitsustes ja tänu sellele tuli meie registrisse paarkümmend inimest, kes ei ole enam kaua aega arvel olnud. Neid aidates suudame natuke hõivet parandada," ütles ta.

Uuringu järgi on töötus ka noorte hulgas suur, ehkki tööturuametisse tulevad nad harva. "Seepärast tahame hakata koolilastele rohkem infot jagama," ütles Raju.

Raju sõnul mida tihedam on asustus, seda rohkem võib olla registreerimata töötuid, tõenäoliselt annab põhilise osa sellest 30 000-st Ida-Virumaa, kus on spetsiifilised erialad. "Kui oled kogu elu kaevur olnud, on raske midagi maa peal tegema hakata. Kunagi prooviti kaevureid kondiitriks õpetada, aga ma ei usu, et sellest midagi eriti välja tuli," tõi ta näite.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. December 2006, 08:37
Otsi:

Ava täpsem otsing