JOKK jätta!

Joonatan Allandi 08. detsember 2006, 00:00

Võrreldes teiste ELi liikmesriikidega, elab Eestis rohkem kurnatud ja vaimsete probleemidega ning vähem õnnelikke inimesi, selgus Eurobarometeri vaimse tervise uuringust.

Ühistranspordi igapäevase kasutaja ja paadunud austajana võin ma kinnitada Eurobarometeri uuringu tulemusi. Räägitakse, et inimese silmad räägivad rohkem kui sada sõna ja tõsi - punased, luitunud tooniga, kottis silmad annavad hea ülevaate mu kurnatud kaasmaalastest. Ma ei oska end nendega samastada. Eriti mitte veel nüüd, kui jõuluralli käib täie hooga ja kõrgemad jõud teevad kõik, et me tuju üleval hoida. Tundub, et minul ainukesena õnnestub positiivsena püsida?

Meelehärmi põhjustanud Sakala keskuse lammutamine lükkus edasi, andes kõigile osapooltele aega järele mõelda. Meelelahutajad väisavad talvetuuridega seni kahe silma vahele jäänud alevikke. Moraalseid kahjusid kompenseeritakse spaatuusikutega. Tallinnast saab kultuuripealinn.

Abituriendid saavad hämmastava 5 MB mahuga mälupulkasid. Joel de Luna sai lõpuks kongist välja. "Tantsud tähtedega" CD antakse välja. Kõik on parimas korras ja ometigi pole me õnnelikud.

Tööinimestesse entusiasmi süstimiseks kutsuti isegi Jõuluvana varem kohale, kes kostitas poliitilisest demagoogiast kurnatud peaministrit dressidega ning kahaneva populaarsusega Savisaart semuliku õlapatsutusega ja paari soosiva sõnaga. Ärme unusta, et ka järeltöödesse mattuvaid kooliõpilasi säästeti päevaks. Kõigiga arvestati!

Erilise panuse eest meie tuju parandamisse tuleb tänada kaubandusjuhte, kes on surmauudistest kubisevasse ajakirjandusse toonud klantspilte kingisoovitustega. Südamele mõjub justkui validool, et vanaisale saab jõuludeks uue hambaharja osta paar krooni odavamalt.

Nali naljaks, aga virisemine tuleks tõesti jätta. Viieteistkümne aasta eest, toibudes toidutalongide süsteemist, polnud selline elu mõeldav. Nüüd, kui ihaldatud kapitalism ja demokraatia on võõbanud meie sinimustvalge tähekirjuks, leiame ikka põhjust muretseda.

Kõik, kes vähegi üritavad midagi parandada, saavad ka vastu päid-jalgu. Aldona Wos kohtus meie kodanikega, veendus punetavates ja kurnatud silmades. Ja näete, mis sai. Hea töö.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:28
    Otsi:

    Ava täpsem otsing