Mariliis Pinn • 7. detsember 2006 kell 11:51

Kaitseväelaste palk tõuseb 15%

Valitsus otsustas saata Riigikogule arutamiseks kaitseväeteenistuse seaduse ja tulumaksuseaduse muutmise seadus eelnõus täpsustatakse nii kaitseväelaste palga kui pensionide arvestamist.

Seaduse jõustumisel muutub kaadrikaitseväelaste palgaarvestus lihtsaks ja läbipaistvaks: kaadrikaitseväelase sissetulekus suureneb ametipalga osakaal seniselt 40 - 50 protsendilt 85 - 96 protsendini. Eelnõu lihtsustab ka rahvusvahelises sõjalises operatsioonis osalevate kaadrikaitseväelaste tasustamist, asendades senikehtiva kõrgendatud ametipalgal rajaneva tasustamise süsteemi välislähetustasuga.

Pensionide arvestamise muudab lihtsamaks nende arvutamise aluse piiramine ametipalga ja auastmetasuga, kuna väheneb teenistustasu komponentide arv, mida pensioni määramisel arvestatakse. Samuti väheneb pensionide suhteline suurus, mis kompenseerib toidu- ja korteriraha teenistustasu hulka arvamisest tingitud pensionitõusu. Pensionideks vajalike summade prognoosimine on lihtsam, kuna pensioni suurust ei mõjuta enam konkreetsele kaitseväelasele makstavad lisatasud.

"Kaadrikaitseväelased hakkavad 15% rohkem kätte saama, vahendid selleks on planeeritud kaitseministeeriumi eelarvesse," ütles kaitseminister Jürgen Ligi valitsuse pressikonverentsil.

Hetkel kuum