Börsisülevaade: paari kuuga 60-70% plussi

Mariliis Pinn 08. detsember 2006, 15:15

Täna jõudsid taas uute verstapostideni Olympicu ja
Baltika aktsiad. Esimene sulgus 7,81 eurol (122,20 kroonil) ja teine 22 eurol
(344,23 kroonil).

Mõlemate aktsiate viimaste kuude liikumine on olnud peadpööritav.

Kasiinoketi aktsia on pärast oktoobri keskel toimunud börsidebüüti rallinud üles juba kahe kolmandiku jagu. Täpselt samapalju on tõusnud septembri keskpaigast ka Baltika aktsia.

Siia kõrvale võib panna ka rekordtaseme vahetus läheduses kõikuva Tallinna Kaubamaja, mille aktsia on oktoobri keskpaigast tõusnud samuti üle 60 protsendi.

Kas ettevõtted on muutunud nii lühikese ajaga niivõrd palju paremaks? Seda kindlasti mitte.

Kuid tundub, et investorite ootused on antud kolmiku osas viimaste kuude jooksul märkimisväärselt positiivsemaks muutunud.

Olympicu tõusule on aidanud kaasa kolmanda kvartali majandustulemused – kahekordistunud käibekasv ja kasumi 2,3 kordne paisumine. See on aidanud investoritel suurendada usku, et ühel päeval suudabki Olympic täita oma eesmärgi ja saab käibelt Ida-Euroopa suurimaks kasiinoketiks.

Baltika kolmanda kvartali tulemused nii tugevalt ei kasvanud. Küll aga näitas jaemüügikontsern novembris 50 protsendilist käibekasvu ning samuti on lubatud järgmiseks aastaks tulusid enam kui 40% võrra kasvatada.

Tallinna Kaubamaja jätkab samuti kiires kasvufaasis. Kuu eest osteti Lidlilt kinnisvaraarenduseks kümme kinnistut ja teati soovist Lätti laienda. Lisaks näitas kaubanduskontsern kolmandas kvartalis märkimisväärselt paranenud rentaablusnumbreid.

Korralikul hinnarallil ja edul on ka oma hind. Kuna suured kasvuootused on väärtpaberitesse sisse kodeeritud ei tohi ettevõtted libastuda. Jätkata tuleb jõuliselt, kuna vastasel juhul võivad aktsiate hinnad korralikult kannatada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. December 2006, 15:14
Otsi:

Ava täpsem otsing