Prokurör: tudengineiu surmas ööklubi süüdistada ei saa

08. detsember 2006, 09:49

Ööklubikülastuse järel ootamatult surnud
20-aastase tudengineiu surma põhjus jääb saladuseks, sest neiu vanemad ei soovi
selle avalikustamist. Prokuröri sõnul ei saa neiu surmas süüdistada ööklubi ja
kriminaalmenetlus lõpetatakse, kirjutas SL Õhtuleht.

Lahkamistulemuse järgi oli 20-aastane Mariliis surres raskes joobes. Mis mürgistusse neiu aga 26. novembri varahommikul suri, jääb saladuseks, sest tüdruku lähedased ei soovi surma põhjust avalikkusele öelda.

«Mariliisi surma ei saa ajada ööklubi kaela,» ütleb Põhja ringkonnaprokurör Leelet Kivioja, kes sai üleeile kätte tütarlapse lahkamistulemuse.

Vahetult enne surma ööklubis pidutsenud Mariliisi juhtum tekitas linnalegendi, et ööklubis võidi tema joogitopsi panna uimastavat ainet. Prokuröri sõnul ei leidnud see siiski kinnitust.

Lahkamistulemuse põhjal oli Mariliisil surres küll raske joove ehk verest leiti kaks promilli alkoholi, kuid ainuüksi see surma ei põhjustanud. Mis ainet Mariliisi verest veel leiti, jätab prokuratuur saladuseks.

Kriminaalmenetluse käigus kuulati üle mitu tunnistajat. Viimaste jutt ja ekspertiisitulemus olid piisavaks põhjuseks, et kriminaalasi järgmisel nädalal lõpetada.

Ehkki Leelet Kivioja ei räägi surma põhjustest, ei rutta ta ka ümber lükkama vanemprokurör Endla Ülviste varem öeldud sõnu Kanal 2 «Reporterile», et Mariliisi surma taga võivad olla vabatahtlikult manustatud narkootikumi ja alkoholi koosmõju.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. December 2006, 09:48
Otsi:

Ava täpsem otsing