Teet Reier • 10. detsember 2006 kell 22:00

Rabaserva peitunud grillmaja

Hoone katus jäi rabaga enam-vähem samale tasapinnale, see tähendab ilmselt seda, et ka tuulise ilmaga on majakeses mõnus istuda.

Tagumise küljega vastu orunõlva toetuv hoone oli läbinisti loodusesse sobituv. Käsitsi feesitud palgid, servamata lauamaterjal, vaid kogukas metalne grillahi oma poolviltuselt läbi katuse viidud korstnaga segas pisut seda harmooniat. Küllaltki suur katusealune mahutas panipaika küttepuudele, grillahju ja massiivset V-kujulist lauda, mis tipnes tervest puutüvest valmistatud otsekui troonist tooliga.

Eks selles istub ilmselt kohalik jahikuningas. Sellele, et hoonel jahimeestega side, viitasid ka nurkadesse nagideks kinnitatud põdrasarved.

Ja mis kõige huvitavam, ei ühtegi märki mingist peost või olengust, millest tavaliselt annavad märku arvukad taara- ja pakendijäägid.

Sellel võib olla kaks põhjust, esiteks on tegemist suhteliselt uue ehitusega ning loodusesse pidutsema suundujad pole seda veel avastanud. Teiseks asukoht, sest sellisesse rabade ja metsade varjul asuvasse kohta satuvadki vaid marjulised ning jahimehed.

Lisaks grillmajale avastasin lähedasest metsatukast puupeldiku, mis oli nii värskelt püsti saanud, et saepuruhunnikudki veel maas. Majake ise oli vaatamist väärt. Nurkadeks pandud palgivahed olid kaetud servamata laudisega, mis oli asukoha vääriliselt rohekaks võõbatud (suvel võib selline kaitsevärv muidugi raskendada hää koha ülesleidmist).

Uks peldikule oli tehtud kaheosaline, mida sai vastavalt vajadusele avada kas ülevalt või alt. Kõige suurem taies oli aga istumiskoht ise, mis sarnaselt grillmaja trooniga oli ühest puutüvest välja uuristatud.

Ühest peenemast tüvest oli uuristatud ka majakese tagaseinale kinnitatud kogumiskasti õhutustoru. Selline ehituslikult veatu ning välimuselt nägus "hää koht" võiks olla nii mõnegi maakodu või suvemaja ehteks.

Hetkel kuum