Eestlastest kellapoe röövijad said Soomes vanglakaristuse

13. detsember 2006, 16:27

Soome kohus määras eestlasest
kellaröövijate jõugule reaalse vanglakaristuse, kirjutas Ilta-Sanomat online.

Eestlased röövisid Lahti Kellakeskust mullu oktoobris. Jõugu peategelane Kristjan Einberg andis märku ja 28 aastane Andri Press ning teine jõugu liige sisenesid poodi. Pressil oli kaasas õhupüss ja raske vasar. Mehed lõhkusid vitriine ja võtsid kalleid kellasid väärtuses üle 100 000 euro (1,5 miljoni krooni). Poemüüjad põgenesid tagauksest. Kaupluse uksel ootasid mehi jõugu teised liikmed, kellele kellad loovutati. Einberg võttis hiljem Lahti keskusest kaaslase varastatud autosse.

Selle aasta alguses röövis eestlastest jõuk ka Westerbackin kullapoodi. Kohtu andmetel tegutses Einberg kaheksa kaaslasega. Kullapoes röövijad ähvardasid stardipüstoliga ja kahmasid kelli kokku 116 000 euro väärtuses.

Osa jõugu liikmetest jäi süüdi ka räiges varguses Helsingis, kus nad varastasid laevamootoreid, kokku üle 20 000 euro väärtuses.

Kullapoe röövsaagi ostjateks arvatakse olevat Ida-Euroopa uusrikkad.
Eestlaste jõugud on röövinud pankasid ja juveelipoode Saksamaal, Ðveitsis, Soomes, Austrias.

Politsei andmetel on jõugu liikmed pärti enamus Tallinnast, kust nad sõitsid ümber Euroopa.

Kellaröövijate jõugu peategelane oli 25-aastane Kristjan Einberg, kes oli Lahti kellakeskuse ja Helsingi Westerbackin kullaäri organiseerija ja teostaja.
Einbergile mõistis kohus neli aastat vangistust.

Pressile määras kohus 2 aastat ja neli kuud vangistust.

Kohus määras pika karistuse 26 aastasele Kristjan Saukale, kes osales vargustes. Tema peab vangis istuma 3 aastat ja 4 kuud. Ülejäänud eestlased said alla 2 aastaseid karistusi, või pääsesid tingimisi karistustega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. December 2006, 16:27
Otsi:

Ava täpsem otsing