Tallinna Kaubamaja kontsern ostis Lätis 22 kinnistut

13. detsember 2006, 08:43

Tallinna Kaubamaja Kinnisvara ASi Läti
tütarfirma TKM Latvija SIA ja Lidl Latvija SIA sõlmisid eile lepingu 22 kinnistu
ostuks Lätis. Kümnes eri kohas asuvate kinnistute kogupindala on 80 609 m² ning
tehingu maksumus käibemaksuta 256 miljonit krooni.

"Tallinna Kaubamaja kontsern ostis kinnistud kontserni kaubandustegevuse laienemiseks Lätti," selgitas Tallinna Kaubamaja ASi juhatuse esimees Raul Puusepp. "Ostetud kinnistud asuvad lisaks Riiale veel Cecises, Jelgavas, Jurmalas, Liepajas, Rezeknes, Salaspilsis ja Tukumsis. Kinnistute ostu peamine eesmärk on Selveri keti laienemine. Millise rakenduse iga konkreetne krunt leiab, selgub täpsema analüüsi käigus."

Raul Puusepp ütles, et sobivaid krunte uute kaubanduspindade jaoks on leida järjest raskem. "Lidli kinnistute ost teeb Selveri laienemise Lätti oluliselt lihtsamaks," märkis Raul Puusepp. "Samuti hoiame oluliselt kokku aega, mis on aktiivse laienemise perioodil väga oluline. Ehitusfaasi pikkus on meil Eesti kogemusest teada, mis võimaldab meil lähiajal teha uute kaupluste avamise esialgsed prognoosid. Tallinna Kaubamaja kontserni Läti laienemise strateegilised suunad avalikustame jaanuaris, nagu oleme varem lubanud."

Raul Puusepp märkis, et Tallinna Kabamaja kontsern finantseerib Läti kinnistute ostu laenuga Nordea Pangast. 22 osaliselt teineteisega külgneva kinnistu kogumaksumus on 256 miljonit krooni. Laenu tagatiseks on kontserni Eestis asuvad varad.

Tallinna Kaubamaja AS kontserni kuuluvad Tallinna Kaubamaja, Tartu Kaubamaja, 21 kauplusega super- ja hüpermarketite kett AS A-Selver, Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS, Tartu Kaubamaja Kinnisvara OÜ , AS Rävala Parkla, TKM Latvija SIA ja Selver Latvia SIA. Tallinna Kaubamaja kontserni möödunud aasta käive oli 2,878 miljardit krooni. Kontsernis on ligi 2400 töötajat. Ettevõtte aktsiad on alates 1996. aastast noteeritud Tallinna Väärtpaberibörsil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. December 2006, 16:52
Otsi:

Ava täpsem otsing