Decora võib Pärnu uue silla ehituse põhja lasta

14. detsember 2006, 10:05

Pärnu uue silla ehitamine võib
kohtuvaidlustesse takerduda, sest AS Decora pole rahul senise parkla
kadumisega.

Pärnu linnavalitsuse kava kehtestada järgmise aasta algul Raba-Aia silla detailplaneering ja alustada 2008. aastal silla ehitamist võib nurjata AS Decora, kes pole rahul senise parkla kadumisega, kirjutas Pärnu Postimees. "Meil pole mingit probleemi selle planeeringu põhjalaskmisega," sõnas firma esindaja Rauno Aaslaid maavalitsuses toimunud detailplaneeringu avalikul arutelul. "Eks ummikus seisjad siis tea, kes ei soovi Pärnusse uut silda," ei jäänud Pärnu abilinnapea Mart Alliku võlgu.

Sel aastal puhkenud vaidlused, kas rajada Pärnu uus sild Raba-Vingi või Raba-Aia joonele, on Alliku sõnul taandatavad kahele numbrile. Vingi variant eeldaks hulga elumajade ja Männipargi lasteaia lammutamist, mis maksaks kaugelt üle 40 miljoni krooni, Raba-Aia sillakoridor aga Lai 10 hoonestusõiguse omanikule Rumer Arendusele 15 miljoni maksmist.

Linnaarhitekt Ülar Saar peab Raba-Aia eeliseks ristmike hajutamist ja selget randapääsu. "Raba-Aia sild saab olema värav, mis viib edasi randa. Praegu ekslevad võõrad kesklinna kitsaste tänavate labürindis," rääkis ta.

Raba-Aia silla ehitamise kavatsus on linnavalitsuse vastuollu viinud sillakoridoriäärsete ettevõtete ja osa linnakodanikega. Kaido Kruusojale ja Viljo Vetikule kuuluv Rumer Arendus tahaks ligi 4000 ruutmeetri suuruse maatüki loovutamise eest vimalikult rohkem raha, Decorale ei meeldi avaliku parkla kasutamise võimalusest ilmajäämine.

Decora oma huvi otsesõnu välja ei ütle. Rauno Aaslaid heitis detailplaneeringu arutelul linnavalitsusele ette, et Vingi variandist loobumiseks pole sisulisi põhjendusi koos analüüsi, võrdluste ja kaalutlustega, tegelikult aga häirib firmat linna maal parkimisvõimalusest ilmajäämine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. December 2006, 10:05
Otsi:

Ava täpsem otsing