Reformierakond: Villu Reiljan vassib Äripäeva online-intervjuus

14. detsember 2006, 14:46

Äripäeva online-intervjuu Villu Reiljaniga
paneb Reforminoori üllatama, sest Rahvaliidu esimees väidab nagu oleks neil
kõige rohkem noori.

"Teadmiseks hr. Reiljanile ja Rahvaliidu noortele: Reformierakonna Noortekogu on Baltikumi suurim ja aktiivseim poliitiline noorteorganisatsioon, mis ühendab endas pea 4000 liberaalse maailmavaatega noort. Ning Rahvaliidu avalikul kodulehel seisab info, et Rahvaliidu Noored ühendavad endas kõigest 1550 noort," seisab Reformierakonna pressiteateates.

"Reformierakonna Noortekogu on olnud juba aastaid juhtiv poliitiline noorteorganisatsioon Baltikumis. Meil on 57 noorteklubi eri omavalitsuses üle Eesti," sõnas Reforminoorte esimees Reimo Nebokat ja lisas: "On kahetsusväärne, et Rahvaliidu esimees Reiljan ei tea isegi oma partei noorteorganisatsiooni suurust."

Reformierakonna Noortekogu on ka Euroopa noori liberaale ühendava katuseorganisatsiooni LYMEC pikaajaline ja aktiivne liige. Rahvaliidu noortest pole aga Euroopas midagi kuulda.

Intervjuus küsiti Reiljanilt palju panustate noortele kandidaatidele. Reiljan vastas: "Tugevasti. Meil on noor nimekirja esimese viie hulgas. Igas maakonnas on noored kas kandideerimas või valimis korraldamas. Meil on praegugi näitaks Tartus, Pärnus ja Viljandis noor volikogus, kui ainult linnadest rääkida."

Intervjuus märkis Reiljan, et Rahvaliit toetub regionaalsele struktuurile, Rahvaliidul on esindajad enam kui 140 kohalikus omavalitsuses. "Samas on meil rohkem noori kui näiteks Reformierakonnal. Me toetame näiteks tudengipalka, mis on noortele hariduse saamiseks äärmiselt oluline," rääkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. December 2006, 14:43
Otsi:

Ava täpsem otsing