Tartusse plaanitud hooned võivad ehitusturu keema ajada

14. detsember 2006, 09:29

Tartu kesklinna kooli juurdeehitise
utoopiliseks kujunenud hind on pannud kukalt kratsima mitmed ehitamisega seotud
inimesed. Tartusse lähiajal plaanitud hooned võivad ehitusturu aga lausa keema
ajada.

Tartu Ülikooli haldusdirektor Riho Illak tunnistab, et üle kolmekümne tuhande kroonise ruutmeetrihinnaga koolimaja ehituse maksumus teeb teda murelikuks, kuna ülikool otsib praegu riigihankega ehitajat uuele keemiahoonele, mis on Kesklinna kooli majast tunduvalt keerulisem, kirjutas Tartu Postimees.

"Meie iga hinna eest ei ehita - kui hind tuleb ikka väga suur, siis ootame ära ehitusturu jahtumise," sõnas Illak. Keemiahoone ruutmeetri hinnaks on ülikool arvestanud umbes 25 000-30 000 krooni.

Illak usub, et Eesti ehitusturg on praegu selgelt üle kuumenenud, kuna ehituslubasid on välja antud pea viis korda rohkem, kui on tegelik ehitusvõimsus. Samas tõstab ehitushindu ka tööjõupuudus ning kallinev betooni ja metalli hind. «Minu soovitus, mida on poliitikutel peaaegu et võimatu alla neelata, on väga suurte rajatiste puhul külmutada aastaks kõik ehitused, siis ehitusturg tasakaalustub,» on Illaku soovitus linnale Kesklinna koolist rääkides.

Kesklinna kooli ehitushankel kalleima, üle 87 miljoni kroonise pakkumise teinud ehitusfirma Rand Tuulbergi juhataja Taivo Täht loetleb suuremad hooned, mis on Tartus ehitamisel või lähiajal plaanis ehitada: kliinikumi hoone, ülikooli keemiahoone, Tigutorn, Vabaduse sild, Kesklinna kooli juurdeehitis, Ahhaa keskus, Emajõe ärikeskuse laiendus. «See maht ületab selgelt reaalse ehitusvõimsuse,» tunnistab Täht. «Mina ei oska ette näha, mis täpselt toimuma hakkab.»

Nädal tagasi andis Tartu linnavolikogu loa sõlmida Kesklinna kooli juurdeehitise ehitamiseks maksumusega üle 82 miljoni krooni leping ASiga Linnaehitus.

Kesklinna kooli kolmekorruselise juurdeehitise ideekonkursi võitnud OÜ Salto Arhitektuuribüroo kavandi järgi projekteeritud majja tulevad 2600 ruutmeetrile näiteks võimla, tööõpetusklassid, raamatukogu ja hulk klassiruume.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. December 2006, 09:33
Otsi:

Ava täpsem otsing