Mari Hiiemäe • 14. detsember 2006 kell 22:00

'Aeg olla püha' loob džässipisikuga jõulumeeleolu

Georg Otsa nimelise muusikakooli tudeng lauljatar Rebecca Kontus annab neli kontserti Austraalia džässpianisti ning Sydney konservatooriumi õppejõu Henri Peipmaniga.

Jõulujazzi raames toimuvatel kontsertidel saab kuulda ka Taavo Remmelit kontrabassil ning Ahto Abnerit trummidel.

Poole kontsertidel kõlavast muusikast moodustavad džässivormi töödeldud vaimulikud rahvalaulud, kava sisaldab ka mõningaid jõululaule ning esinejate originaalloomingut.

"Kontsert kulgeb rahulikus ning meditatiivses üldmeeleolus," valgustab lauljatar Rebecca Kontus ning ütleb, et ümber arranžeeritud vaimulikud rahvalaulud hakkavad uutes seadetes kõlama hästi mõnusalt ja džässilikult.

Mitmesuguseid muusikastiile katsetanud lauljatari üheks lemmikuks on džäss, mille kaudu ta seekord jõuluaega sobivat muusikat tõlgendab.

Eelmisel aastal kasutas Kontus pühademeeleolu vormimiseks gospelmuusikat: Dave Bentoniga jõuluturneele oli kaasatud Tallinna Gospelkoor, mille laulja ja solist Kontus on.

"Minu jaoks on see väga suur kompliment, et Henri ja Taavo üldse minuga tööd teevad," kiidab Kontus võimalust esineda sellise taseme professionaalidega, nagu seekordsetel jõulukontsertidel.

Väliseestlasest Henri Peipman on Sydney džässielus aktiivselt osalenud juba aastaid, haare väljapoole Austraaliat on Peipmani teiste riikide kõrval toonud ka Eestisse.

Mullu ilmus Peipmanilt koos eesti muusikutega tehtud sooloplaat "Virmalised". Mari Hiiemäe

Hetkel kuum