14. detsember 2006 kell 22:00

Gerlil kulub raha hobidele

Pärnu Ühisgümnaasiumi 10. klassi õpilane Gerli saab vanematelt vajamineva raha kas sularahas või ülekandega. Täpseid summasid tal vanematega kokku lepitud pole.

Tema taskuraha ületab kindlasti 100 krooni nädalas, mille ta saab kätte 50 krooni kaupa. Lisakuludeks küsib ta raha juurde just nii, nagu vaja.

Gerli ei käi tööl, sest tema jaoks on kool esmatähtis. Tähtsuselt teisel kohal on hobid. Gerli käib muusikakoolis, millele kulub 850 krooni poolaastas. Lisaks käib ta õhtuti squash'i mängimas, millele kulub 300 krooni kuus. Muusikakooli eest tasub ema pangaülekandega ise, trenniraha annab isa sularahas.

Neiu sai pangakaardi oma 10. sünnipäevaks. Ta kannab seda kõikjal, sest kui kodust ära olles tekib rahapuudus, saab ema raha saata.

Raha kulub tal ka väljas söömisele, kinole, pidudele. Kuludesse kuulub ka ühistranspordi kuupilet. Mõnikord kipub enne toiduvahetundi kõht tühjaks minema, siis ostab ta poest mõne saiakese.

Šoppamas käib Gerli korra nädalas koos sõbrannade või emaga. Asju ta kokku ei kuhja, piisab hädavajalikust. Hinnad pole tema jaoks väga olulised. "Tavaliselt on kallimad asjad ilusamad," ütleb neiu. Riideid ostab ta umbes kahe nädala tagant. Hooaja muutudes ostab uued jalanõud. Igal talvel tuleb muretseda uus jope, müts ja kindad.

Suvel oli Gerli 10 päeva malevas tööl ja teenis 1000 krooni. Raha kulutas ta aga niisama tühja-tähja peale.

Autor: Teele Üprus

Hetkel kuum