Rikkad ei mõista sundüürnikke

Kristi Malmberg 15. detsember 2006, 00:00

Lubadus lahendada sundüürnike probleemid on aidanud Keskerakonna valimisvankrit vedada juba aastaid. "Valitsusliit jätkab munitsipaalelamuehituse jõulist toetamist. Valitsusliit lahendab sundüürnike probleemi" - need on hüüatused Reformierakonna, Keskerakonna ja Rahvaliidu koalitsioonileppest, sisse kirjutatud loomulikult Keskerakonna nõudmisel.

Jahumine sundüürnike olukorra parandamisest on ilmekas näide Keskerakonna osavusest. Munitsipaalehitusse maetud miljonite kasutegur võib ju sundüürnike jaoks olla väike, Saviliiva mõttekusest rääkimata, aga Keskerakonna valjuhäälne jutt sinna juurde on enesereklaami seisukohalt ennast kindlasti ära tasunud.

Samuti on rahulolevad erakonna sõpradest ehitusfirmad, kes aitavad järjekordset sundüürnike päästmise programmi ellu viia.

Jääb mulje, et end vaeste ja väetite eestseisjaks pidav Keskerakond lihtsalt ei adu, millises majanduslikus seisus on keskmine sundüürnik.

Sellest ka kõrge üüriga munitsipaalkorterid ja arusaamatu eesmärgiga Saviliiva projekt. Keskerakonna juhid võiksid korra enda vastu ausad olla ja tunnistada, et nad on liiga rikkad sundüürnike probleemiga adekvaatseks tegelemiseks. Nad ei ole ise need, kelle hääli nad püüavad, kuigi üritavad end vähemalt keskklassi suruda.

Erakonnal ei tasu aga muretseda. Sundüürnike probleem laheneb kogu aeg vaikselt, sest virelemisest väsinud inimesed lihtsalt võtavad end kokku ja soetavad endale ise päris oma elamispinna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:29

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing