Tallinn tunnustas noori ja noorsootöö tegijaid

Pille Rõivas 15. detsember 2006, 00:00

Teisipäeval tänati pealinna paremaid noorsootöötajaid, kuulutati välja tunnustusauhindade võitjad kategooriates "Suured teod Tallinna noortele" ja "Tallinna noorte suured teod" ning aasta noorsootöötaja tiitli saaja.

Tunnustusauhindade mõlemas kategoorias anti välja üks peaauhind ja äramärkimist leidis kolm tublimat. Kategoorias "Suured teod Tallinna noortele" võitis peaauhinna laste- ja noortefilmide festival Just Film.

Tänavune Just Film paistis silma rohke osalejate arvu ning noorte kaasatusega: noortele anti võimalus osaleda žürii töös, lisaks tegutsesid noored mitmesugustel kohtumistel ja aruteludel.

Kategoorias "Tallinna noorte suured teod" võitis peaauhinna MTÜ BGC Grupp, kes korraldab juba mitmendat aastat noorte karjäärikonverentsi "Sinu võimalused".

Aasta noorsootöötaja tiitli pälvis Mustamäe linnaosa valitsuse erinoorsootöötaja Tiiu Aasmäe, keda premeeriti 10 000 krooniga.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul soovib linn esile tõsta, tunnustada ja tutvustada üldsusele noori ja noorsootöö tegijaid. "Linn väärtustab oma noori ja nendega tegelejaid, seepärast on Tallinn kuulutanud ka järgmise aasta noorteaastaks," märkis Jäppinen.

Lisaks allkirjastas spordi- ja noorsooameti juhataja Jaak Raie raekojas koostöölepingud Noorteaasta 2007 kuldsponsoritega, kelleks on SEB Eesti Ühispank, Postimees ning Clear Channel.

Linnapea Jüri Ratas peab vajalikuks, et noorte väärt ideed ja algatused jõuaksid avalikkuse ette ja leiaks teostuse, sest noortel endil napib tihti oskusi ja vahendeid ise oma mõtteid ellu viia.

Viimastel aastatel on Tallinn noortega tehtava töö osas silma paistnud. Linna ja noorteühendustega koostöös toimuvad Tallinnas näiteks Noorteööd, mille eesmärgiks on eelkõige pakkuda noortele mõnuainetevaba ja kultuurset ajaveetmist ka öötundidel. Teiseks heaks näiteks on Tudengipäevad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:29
    Otsi:

    Ava täpsem otsing