Keskööl kiideti heaks Tallinna eelarve

Mariliis Pinn 15. detsember 2006, 07:43

Tallinna linnavolikogu võttis neljapäevasel
istungil täpselt keskööl vastu 2007. aasta eelarve kogumahuga üle 6,6 miljardi
krooni, mida on tänavuse põhieelarvega võrreldes umbes 1,2 miljardi võrra
rohkem.

Nii teise kui kolmanda lugemise läbinud linnaeelarve eelnõu kohta laekus pärast esimest lugemist 108 parandusettepanekut. Kõigi nende arvestamisel kasvanuks algselt ligi 6,5 miljardi krooni suuruseks kavandatud eelarve kogumaht enam kui poole miljardi krooni võrra. Volikogu toetas teisel lugemisel ettepanekuid kogumahus umbes 30 miljonit krooni, teatas Tallinna linnavolikogu.

Linnapea Jüri Ratas tänas kõiki volikogu liikmeid koostöö eest eelarve valmimisel ning rõhutas, et tuleva aasta eelarve tähtsustab arengut ja hoolivust. "See eelarve kannab koondnimetust "Tallinn hoolib"," märkis Ratas.

Linnavolikogu esimees Toomas Vitsut peab järgmise aasta eelarve puhul oluliseks pikaajaliste eesmärkide, nagu laste heaolu ja elukeskkonna väärtustamist, seadmist rahastamisprioriteediks.

Kõige märkimisväärsemaks võib lugeda Tallinna lasteaedade rahastamise suurenemist järgmisel aastal: kui algselt oli investeeringuteks kavandatud 150 miljonit, siis kasvas see summa ligi 172 miljoni kroonini.

Lasteaedade kõrval on eelarve märksõnadeks koolid, elukeskkond, tervishoid, teed ning palgatõus, nentis Jüri Ratas. Tallinna koolidesse on järgmise aasta linnaeelarvest plaanis investeerida 92,5 miljonit krooni ja lisaks soetada sisustust 12 miljoni eest. Õpetajate ja teiste haridustöötajate palga tõstmiseks 18% võrra eraldab linnaeelarve 80 miljonit krooni. Palk suureneb ka ühissõidukijuhtidel, sotsiaal- ja kultuuritöötajatel.

350 miljonit krooni näeb eelarve ette sotsiaalhoolekandele. Suureneb puudega inimeste isiklike abistajate ja transporditeenuse rahastamine. Sarnaselt hinnatõusu kompenseerimisega eakatele inimestele jätkub ka 700kroonise toetuse maksmine puudega lastele.

Ühistranspordi kulude katteks on eelarves enam kui 550 miljonit krooni ning 220 munitsipaalkorteri rajamiseks 54 miljonit krooni. Kavas on lõpule viia või alustada korrastustöid 14 pargis. Teede ehituseks ja remondiks on järgmisel aastal planeeritud kokku 640 mln krooni, sh jalgrattateede rajamiseks 20 mln krooni.

Eelarvekulude kattena laekub üksikisiku tulumaksust 3,4 miljardit ning vara müügist 427 miljonit krooni. Investeeringute katteks on võimalik võtta 400 miljonit krooni laenu ja riigieelarvest peaks linnakassasse laekuma 925,3 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. December 2006, 07:43
Otsi:

Ava täpsem otsing