Tallinna ja Võru investorid plaanivad Tamula kaldale uhket veekeskust

15. detsember 2006, 10:38

Võru linnavalitsus on pidanud detsembris
läbirääkimisi investoritega, kes soovivad Tamula kaldale veekeskuse rajada ja
endise rannatare hoone hotelliks ümber ehitada.

„On tekkinud huvigrupp, kes tahaks investeerida Võru linna, Tamula kaldale veekeskuse ehitamisse,” kinnitas linnapea Ivi Eenmaa.

Ta ei soostunud nimetama investorite nimesid, öeldes, et tegemist on Võru ja Tallinna ärimeestega.

Esialgne plaan näeb ette ehitada rannatare hotelliks, lisades sellele võib-olla üks-kaks korrust, ning rajada selle ette veekeskus.

Eenmaa sõnul on arendajatega sellel kuul kohtutud kahel korral. Järgmisele kohtumisele on nad lubanud kaasa võtta ka visandid ning tutvustada oma plaane konkreetsemalt. Siis selgub juba täpsemalt, mida rannatare juurde kavandatakse.

Praegu kuulub rannatare krunt OÜle Volante. Ettevõtte juht Andres Uibokand kinnitas, et pakkumine on kinnistu müümiseks tehtud, kuid tehing pole veel toimunud. Uibokand ei soostunud avaldama hinda, mille eest krunt müüakse, ega ka selle ostjaid.

Rannatare-esine plats, kuhu peaks tulema veekeskus, on reformimata riigimaa, mille linn soovib Eenmaa sõnul munitsipaliseerida ja sotsiaalmaaks jätta. Linnapea kinnitusel jääb maa pärast riigilt kättesaamist linna omandisse, kuid sellele seatakse investorite kasuks pikaajaline hoonestusõigus.

Suure tõenäosusega munitsipaliseeritakse ka Tamula hotelli ees olev reformimata riigimaa, kus asuvad rulapark ja tenniseväljakud. Eenmaa sõnul pole välistatud, et rajatised tuleb sealt mujale viia, sest suure tõenäosusega tuleb nende asemele veekeskuse autoparkla. Teisel pool rannataret olev maa on eraomanduses.

Linn hakkab tulevaselt veekeskuselt teenuseid ostma. Eelarveraha eest on kavas pakkuda veekeskuse kasutamise võimalust lasteaedadele, koolidele ja pensionäridele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. December 2006, 10:40
Otsi:

Ava täpsem otsing