Kutter oskab mitut tööd

Ain Alvela 18. detsember 2006, 00:00

Kogu tööprotsess sellises seadmes võib toimuda vaakumkeskkonnas, mis välistab toote kokkupuute välisõhuga ning vähendab võimalust, et toiduainesse võiks selle roiskumist soodustavaid bakterid sattuda.

Kutter koosneb pöörlevast anumast, mille alumises osas on mootor segamisfunktsiooni käivitamiseks. Küljel paiknevad kaks mootorit, mis panevad suure kiirusega pöörlema kuni 16 noast koosneva purustaja.

Glassi kuttereid Eestisse toova OÜ Solotop Eesti juhataja Andres Alango märgib, et ka kõige lihtsam seade võimaldab viie minutiga näiteks sügavkülmutatud kala üles sulatada, maitseained lisada ning pihvide valmistamiseks ühtlaseks massiks segada.

"Kutterist tulev toode on viskoosne ja seetõttu kergesti pumbatav," selgitab Alango. "Mööda torusid liigub mass näiteks vormimisseadmesse, mis jaotab selle 50 või 100 grammi suurusteks portsjoniteks, need lähevad edasi küpsetusliinile või lastakse tulisesse õlisse, kus toode oma lõpliku kuju omandab."

Lihtsamad ja väiksemad saadaolevad kutterid mahuga 80 liitrit on mõeldud eraldi kasutatavana ja nende võimalused piirduvad segamise-purustamisega. Säärased seadmed maksavad umbes 250 000 krooni. Suuremad, juba pool kuni kaks tonni mahutavad masinad on mõeldud toidutööstuse masstoodangu valmistamiseks ning neid saab ühendada toru- ja pumbasüsteemiga ülejäänud tootmisahelasse. Sellise seadme hind küünib miljoni euroni (umbes 15,5 miljonit krooni).

Virumaal pagaritooteid valmistava ASi Hallik tegevjuht Heiki Hallik usub, et tegemist on väärt seadmega, aga tema hinnangul on see mõeldud pigem liha- ja kalatööstusele kui pagaritöökojale.

"Ühe või teise seadme kasuks otsustamise juures on oluline after sale service - müügijärgne teenindus, samuti tootja võime luua esinduste võrk, kus on ametis kompetentsed spetsialistid," räägib Hallik, lisades, et Eesti tootjad peaksidki eelistama uut ja moodsat tehnikat. "Tuleb teha tulevikku suunatud investeeringuid, mitte võtta üle kuskil juba sobimatuks tunnistatud tehnikat. Rohkem innovaatilisust, see on meie edu alus."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing