Mööbliärimees ehitab ärimaale kortereid

Gert D. Hankewitz 19. detsember 2006, 00:00

Gennadi Demahhinile kuulub Ülemiste kaubanduskeskuses Mööbel.zip'i kauplus, mis jäi eelmisel aastal rohkem kui miljoni krooniga kahjumisse. Nüüd on mööbliärimees, kes ise elab kommitööstur Oliver Kruuda Keila-Joa eliitkülas, leidnud endale uue kasumiallika - kinnisvaraäri. Tallinnas Kakumäel Jõeküla tee 14 on valmimas mehe firma Nordway Partner kahekorruseline ärimaja, kuhu müüakse ka 24 korterit hinnaklassis poolteist kuni kolm miljonit krooni. Viis korterit on praeguseks broneeritud.

Müügiga tegelev ERI Kinnisvara maakler Raimond Irjas kommenteeris, et paberite järgi on kõik korrektne. "Müüme korteriomandeid, mis võivad olla nii äripind kui ka korter ise. Me ei saa vastutada selle eest, kas selle ostnud inimene elab seal sees või mitte," rääkis ta ning lisas, et viis broneeritud korterit on kinni pandud firmadele.

Irjas seletas, et alguses oli mõte panna korterid müüki korterbüroo nime all, kuid kardeti, et sellest tõuseb suurem kära. "Juriidilises mõttes me midagi valesti ei tee," lausus ta ning lisas, et ka büroos võib ju olla kööginurk ja WC.

Samal arvamusel on ka Tallinna linnaplaneerimisameti ehitusjärelevalve teenistuse direktor Rain Seier. Samas on ta asja arutanud ka abilinnapea Kalev Kalloga. "Arutasime siin abilinnapeaga, et peaks kutsuma arendajad meie juurde, linnavalitsusse. Algstaadiumis on alati parem muudatusi teha," rääkis ta. Seier lisas, et ei mõista, miks arendaja on jälle nii teinud ehk ärimaal ehitatavasse majja kortereid müüma hakanud.

Demahhin ise ütles, et kõik projektid on kooskõlastatud, load olemas ning et mingit põhjust maa kooskõlastamiseks pole. "Teil on vale informatsioon, et me müüme kortereid. Me müüme firmadele äripindasid, korteriomandit. Firma ostab äripinna, millel tema töötajal on kõik tingimused töö tegemiseks ning elamiseks."

Varem on ärimaale korterite müügiga silma paistnud näiteks soomlastele kuuluv YIT Ehitus, mis pakkus müügiks kortereid majja, mis pidavat pansionaat olema, ning samuti Indrek Toome ja Alvar Ildi SRV, kelle Pärnu mnt Osten Tori majja müüdi külaliskortereid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing