Eestisse tuleb esimene riiulitele tuginev ladu

20. detsember 2006, 17:29

Riigiressursside Keskus OÜ (RRK) ehitab
Maardusse Eesti teadaolevalt esimest riiulitele tuginevat ladu.

Kui tavaliselt ehitatakse esmalt valmis laohoone, kuhu paigaldatakse riiulid, siis antud juhul on protsess vastupidine, teatas RRK- Riigiressursside Keskus. Kõigepealt valati valmis 4700m2 laopõrand. Põranda kõrgus ümbritsevast pinnast on 1.2m, mis võimaldab laadimistööde kiirendamiseks kasutada laadimissildu.

Peale põranda valmimist paigaldatakse laoriiulite süsteem, mis on esialgu täiesti avatud. Viimase etapina kinnitatakse laoriiulite külge ja kohale soojusisolatsiooniga seina- ja laepaneelid, paigaldatakse aknad ja uksed.

RRK juhataja Toivo Külaviiri sõnul on selle uudse kontseptsiooni kasutuselevõtt tingitud eelkõige turuvajadustest. "Eesti majanduse areng soosib uute väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete teket ja kasvu. Varem või hiljem jõutakse olukorda, kus vajatakse uut rendiladu. Kinnisvaraturul valitseb kõrgeim nõudlus kuni 600m2 rendiladude järele, mida RRK-l vaatamata ladude suurele kogupindalale seni sellist toodet pakkuda polnud.

Kui RRK on tänaseni oma 150 000m2 laopindu rentinud sellistele klientidele, kelle vajadused algavad 1000-2000m2, siis turu arenedes asusime otsima efektiivset lahendust ka väiksemate klientide vajaduste rahuldamiseks. Riiulitele tugineva lao kontseptsiooni kasuks otsustasime eelkõige seetõttu, et väiksemate laopindade soovijad on reeglina huvitatud ka laoriiulite rentimisest. Riiulitele tugineva lao korral saame rahuldada korraga mõlemaid soove.

Vana-Narva maanteele rajatav 4700m2 laohoone jagatakse riiulite külge kinnitatavate vaheseintega 10-ks laokambriks, mille suurused jäävad vahemikku 380-565m2. Uue riiulitele tugineva lao vabakõrgus ulatub kuni 10 meetrini, mis rahuldab täna enamuse Eesti ettevõtete vajadused.

Pilootprojekti toimimise korral rajab RRK sedatüüpi rendiladusid juurde. Toivo Külaviir täpsustab: "Võimalike kohtadena võivad kõne alla tulla Tallinna lähiümbrus või Tallinna kesklinnast 6km kaugusel asuv Liiva Keskus, kus RRK opereerib praeguseks 52 000m2 rendiladudega. Võimalike asukohtadena saab arvestada ka RRK Paldiski- või siis RRK Muuga sadamaterminalis. Nende ladudega lisame renditurule kokku 15 000m2 pinda sellistele soovijaile, kelle laovajadused jäävad 300-600m2 vahele."

RRK on Eesti suurim rendiladude omanik ja logistikaparkide arendaja, kelle ladude kogupindala ületab hetkel 150 000m2. Lisaks Liiva Keskusele, Maardu Logistikapargile ja Tapa Logistikapargile on rajamisel on kaks uut logistikaparki. Üks Narvas ja teine Maardus, logistiliselt ülisoodsalt paiknevate Rööpa kinnistuste baasil. Sadamatest on RRK esindatud Paldiskis ja Muugal. Uutese logistikaparkidesse rajatakse esimesel etapil täiendavalt 120 000m2 kaasaegseid rendiladusid sisekõrgustega 8-14m.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. December 2006, 17:40
Otsi:

Ava täpsem otsing