Pärnul napib raha majade ehitamiseks sundüürnikele

20. detsember 2006, 10:06

Pärnu linnavalitsus loodab, et riik annab
rohkem raha sundüürnikele majade ehitamiseks.

Homme vastu võetavas Pärnu eelarves on kolme munitsipaalmaja ehitamiseks ligi kaheksamiljoniline "auk", kirjutas Pärnu Postimees.

Linnavalitsus tahab järgmisel aastal valmis saada kolm 21 korteriga munitsipaalmaja, mis vähendaks 203 taotlejast koosnevat sundüürnike korterijärjekorda 63 pere võrra. Liiva 8b on maja ehitamist juba alustatud, järgmised kaks maja on kavandatud kohta, mis praegu kannab ühist aadressi Rohu 58c.

Kõik kolm maja tehakse tüüpprojekti järgi, Liiva 8b riigihanke võitis AS Renet 14,2 miljoni kroonise pakkumisega. Seega peaks kolme maja hinnaks kujunema vähemalt 42,6 miljonit, ehitushindade kallinemine kergitab seda summat veelgi.

Paraku on linnavalitsus eelarvekavas kolme maja ehitamiseks ette näinud ainult 18,4 miljonit. Lisades selle aasta eelarvest 3,3 ja KredExi toetusena 12,88 miljonit, jääb rohkem kui 8 miljonit ikkagi puudu.

Arvestades, et sundüürnike probleem on riigi tekitatud, küsis linn puudujäävat osa Kred-Exilt. Kuigi põhimõtteliselt võiks KredEx katta kuni pool sundüürnike majade ehitamisest, oli vastus eitav, sest teist korda samadele objektidele toetust ei anta. Millise hinnaga riigihankekonkursi võitjad kaht järgmist munitsipaalmaja on nõus ehitama, ei tea keegi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. December 2006, 10:06
Otsi:

Ava täpsem otsing