Liis Kängsepp • 20. detsember 2006 kell 22:00

Jõulude on ajal kombeks töötajaid meeles pidada

"Sel aastal sai koos töötajatega otsustatud, et maksame preemiat," ütles Elcoteq Tallinna pressiesindaja Jaanus Pauts. Eelmisel aastal said Elcoteqi töötajad ettevõttelt jõulukingituse. "Raha on neil võimalus kasutada pere heaks ja hüvanguks," lisas Pauts.

"Inimesed on kõvasti pingutanud - meie majandustulemused on paranenud -, on põhjust neid tänada," selgitas Saku Õlletehase kommunikatsioonijuht Livia Kulm, miks Saku Õlletehas oma töötajatele tänavu 6000 krooni jõulupreemiat maksis. Jõulupreemia maksmine on kirjas Saku Õlletehase kollektiivlepingus, kuid igal aastal otsustatakse, kui palju on võimalik töötajatele maksta.

Eile otsustati viimasel minutil maksta kõigile töötajatele jõulupreemiat ASis YIT Ehitus. Kui suur üllatuskingitus on, ei ole veel teada. "Et turgutada töötajaid," põhjendas YIT personalijuht Evelyn Hannibal preemia kasuks otsustamist. Lisaks said YIT töötajad kingituseks firma logoga praktilise meene.

Selline asjade jagamine on populaarne mujalgi. Näiteks AS Tere kingib tänavu traditsioonilise toidupaki asemel töötajatele firmasümboolikaga esemeid. "Kuna me sel aastal vahetasime nime ja sellega seoses muutusid natuke ka logod," põhjendas Tere juht Kadi Lambot. "Ilusad pakid on, aga las jääda üllatuseks, mis seal sees on."

"Eelmisel aastal kinkisime oma töötajatele reisikohvrite komplekti," meenutas ASi Wendre juht Vahur Roosaar. Wendre tänavu jõulupreemiat ei maksa, sest motivatsioonisüsteem muudeti. "Sel aastal saavad töötajad meie logoga kellad. Need on päris kenad," lisas Roosaar.

Kui EMTs on tavaks saanud töötajatele kinkida veini ja šokolaadi, siis Flexa Eestis mõeldakse alati midagi uut välja. Tänavu näiteks said töötajad villase pleedi.

Hetkel kuum