• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Seppikute partner Tiskres jännis

  Rahaprobleemide tõttu on katkenud kortermajade ehitus Harkusse Tiskre-Väljale, kuhu 16 peret pidi kolima juba augustis. Uus aasta tuleb neil üüripinnal vastu võtta.
  Selle arendusprojekti firma, AS Parvati, on üks Kesneri kümmekonnast firmast. Tööle läheb ta hommikuti hoopis firmasse Hexanor, mis kuulub talle koos Riigikogu liikme Ain Seppiku poegade Siim ja Sulev Seppikuga.
  Hexanori piimklaasist ustega avar kontor asub Tallinnas endise ajakirjandusmaja kuuendal korrusel. Mehed ostsid Eesti Ekspressi andmetel selle maja hiljuti. Neile kuulub ka Lasnamäe turg, kaubanduskeskus EuroMekka ja krunt Smuuli tee ääres.
  Firma kontorist võib arendusdirektorina leida ka linnavolinik Deniss Boroditši, kes on ühtlasi nõukogu liige jänni jäänud ASis Parvati. Boroditš on Tallinna volikogu linnavarakomisjoni aseesimees ja lisandus Parvatisse oma sõnul sõber Kesneri palvel.
  Firmad, mille kaudu Kesner Tiskre-Väljal arendusprojekti veab, paistavad silma rohkete omavaheliste laenudega, mis on miljonite kroonide suurused, lühiajalised ja tagatiseta.
  Maju arendab AS Parvati ja maad omab OÜ Apametsa Kodu. Mõlemad firmad kuuluvad Kesnerile, viimases on väike osalus Jaroslav Vassiltšenkol. Kõik tema osalusega firmad on omavahel võtnud ja andnud laene. Laenugruppi kuulub veel Kesneri elukaaslase Natalja Romanova kinnisvaraarenduse firma Baltic Real Estate OÜ. Näiteks on Kesneri firma pidanud maksma Romanova firmale 9 miljoni kroonise trahvi.
  Apametsa Kodu OÜ tagatiseta võlakohustused olid 2005. aasta lõppedes 2,5 miljonit krooni ja lühiajalised laenud 19 miljonit krooni. Parvati ASil oli 2005. aasta lõpuks tagatiseta võlakohustusi 22 miljonit krooni, mille tasumise tähtaeg oli tänavune aasta. Korra on 4 miljonit krooni laenatud ka laenukontorilt BIG, kuid samal aastal tagasi makstud.
  Laenuralli pani audiitor Sirje Kõrgmaad Parvati ja Baltic Real Estate 2005. aasta aruandeid kinnitades hoiatama, et firmade lühiajalised laenukohustused ületavad käibevara.
  Seni on firmad siiski plussi jäänud. Baltic Real Estate OÜ mullune kasum oli 6,7 miljonit ja Parvati ASil 8 miljonit krooni. Romanova ja Kesner võtsid kumbki välja 2 miljonit krooni dividende. Romanova firmal on pooleli kinnisvaraarendused Tallinnas ja Maardus.
  Jaroslav Vassiltšenko, kes on Kesneriga tülli pööranud saamata jäänud raha tõttu, räägib, et Kesnerid elavad jõukalt. Maju ehitava Deljuan ASi nõukogu liikme Erika Scholleri sõnul sõidab Kesner kalli Bentleyga. Kesner ei soovinud viimast fakti kommenteerida.
  Kinnistusregistri järgi on paar ostnud viis korterit Kadriorus Liivaoja uutes majades, lisaks kuuluvad neile korterid Vabaduse platsi lähedal, krunt Suurupis, maa Viimsis. Korteritele on seatud hüpoteegid.
  16. detsembri pärastlõunal kogunes Uus-Tiskre kortermaju ehitava ASi Deljuan kontorisse nukker seltskond inimesi, kes ostsid eelmisel aastal Uus Maa kaudu korteri ehitatavasse majja.
  Majadel pole vastu talve korralikku katust ega küttesüsteemi.
  Ehitusfirma Deljuan nõukogu liige Erika Scholler oli asetanud toolid ringikujuliselt keset kontorit ja seisis, mobiil käes, välisukse kõrval. Kohale saabus kolm perekonda ja Kristian Kesneri endine äripartner Jaroslav Vassiltšenko, kes on Sholleri poolele asunud. Kesner kohale ei ilmunud, ehkki teda oli kutsutud. "Ostjatega suhtlen vaid mina, Kesner telefoni ei võta," kurtis Scholler.
  Scholler andis inimestele teada, et kulub veel 9 miljonit krooni, kuid Kesner seda maksta ei taha. Naine lisas, et Kesner on nende firmale teinud pankrotihoiatuse, mis on talle solvav ja arusaamatu.
  "Me oleme ehitust ise juba finantseerinud," jätkas Scholler. Tema sõnul on nad omast taskust maksnud vähemalt 2,5 miljonit krooni. "Kui nii edasi, võtame tellingud maha ja läheme minema," teatas Scholler ja ähvardas Kesnerit kohtuga.
  Pinget tekitas ka olukord, et Kesner oli just eelmisel päeval palganud ehitusele uue turvafirma, mis Scholleri mehi objektile ei lubanud.
  Scholler pöördus ostjate poole, et need aitaksid ehitust rahastada. Osa on seda juba teinud, suurem osa aga kõhkleb. Kõik arved lubas Scholler ehitusest väljudes üle anda Kesnerile, kellele jääb kohustus summade võrra korterite valmides ostjatelt vähem raha küsida.
  Ostjad olid üsna vagased ega osanud midagi arvata. Üks vene mees pakkus, et leiaks ehk ise ehitaja, teeks maja valmis ja müüks siis maha.
  Kesner rääkis hiljem telefonis, et Scholler on raha saanud, aga pole ehitanud. Ta tegi hiljuti ehitajale pankrotihoiatuse ja teatas uue ehitaja võtmisest.
  Piinlikkust tunneb olukorra pärast ka kinnisvarabüroo Uus Maa maakler, kes kortereid müüs. Eleri Soonsein kurtis, et tal on kahe aasta palk töö eest saamata. Kaks tema kolleegi on majja korteri ostnud ja nüüd teadmatuses. Uus Maa üks juhte Jaanus Laugus seevastu oli optimistlik ja sõnas, et asi laheneb hästi.
  "Ega meie ei osanud arendaja tausta põhjalikult kontrollida," sõnas Soonsein Kesneri laenurägastiku kohta.
  Ta lisas, et see projekt tuli sisse juhtkonna kaudu, soovitajateks olid tuntud nimed. Soonsein mainis Tallinna linnavolikogu liiget, keskerakondlast Deniss Boroditši.
  Lapsena araabiapärast nime Maruah Al-Haq kandnud Kristian Kesneri nimi käis ajakirjandusest läbi sügisel seoses Keskerakonna ühe juhtfiguuri Ain Seppiku poegade Siim ja Sulev Seppikuga.
  Siim (27) on edukas advokaat, Sulev (31) tegutseb kinnisvaraäris. Vennad annetasid teises kvartalis kumbki Keskerakonnale 300 000 krooni, ületades kaugelt ka oma isa. Siim Seppikule kuulub advokaadibüroo Seppik & Sirel, Sulev Seppik on ettevõtja. Eesti Ekspress kirjutas sügisel, et Kesner ostis omal ajal Viimsis ärimeestelt Gunnar Kobinilt ja Toomas Peegilt 43 mln kr eest maatüki, mille ärimehed olid ostnud 8,3 mln kr eest. Hiljem ostsid Kesner ja vennad Seppikud Viimsis 36 ha suuruse elamumaa, mille Viimsi vald andis toonasele volikogu liikmele Ants Savestile keskuses asuva staadioni vastu.
  Vennad Seppikud on Uus-Tiskre projekti juures andnud Kesnerile õigusabi. Rääkida nendega ei õnnestunud. Siim Seppik advokaadibüroost kättesaadav polnud ja kirjale ei vastanud. Sulev Seppiku mobiiltelefonil vastas venekeelne automaatvastuvõtja.
  ASi Parvati ja ASi Deljuan vahel on sõlmitud koostööleping kinnisvaraprojekti arendamiseks, kus mõlemad pooled peaksid kandma kulutusi võrdsetes osades.
  Praegu on ASil Parvati ASi Deljuan vastu nõue summas ca 9,6 miljonit krooni. AS Deljuan peatas ehitustööd olenemata sellest, et AS Parvati kandis ASile Deljuan täiendavaid rahasummasid. Krediidiinfol on info Deljuani suurte rahaliste kohustuste kohta Intrum Justitia ees.
  Selgus, et Erika Scholleri suhtes on kehtiv ärikeeld 2004. aastast. Ka ASi Deljuan juhatajal Ljubov Sõrovatenkol on olnud ärikeeld 2004. aastal.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Mihkel Mandre: terviseedendus saagu lähtekohaks
Praeguses sotsiaalkindlustussüsteemis puudub tugev seos inimeste tervisekäitumise ja riiklike teenuste vahel, kirjutab Mihkel Mandre arvamuslugude konkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Praeguses sotsiaalkindlustussüsteemis puudub tugev seos inimeste tervisekäitumise ja riiklike teenuste vahel, kirjutab Mihkel Mandre arvamuslugude konkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Järelevalve tõstis LHV kapitalinõudeid
Finantsinspektsioon andis LHV-le järelevalvelise hinnangu ja otsustas panga kapitalinõudeid suurendada, selgub börsiteatest.
Finantsinspektsioon andis LHV-le järelevalvelise hinnangu ja otsustas panga kapitalinõudeid suurendada, selgub börsiteatest.
Advokaadibüroode TOP: tehingutöö toob edu, kohtuvaidlused tagavad stabiilsuse
Advokaadibüroode TOPis teiseks tulnud advokaadibüroo Walless juhtivpartner ja vandeadvokaat Piret Kergandberg ütleb, et headel aegadel toob tehingutöö suurema edu, samas kui kohtuvaidlusi on pidevalt ja need tagavad stabiilse äraelamise. Riskide maandamises tuleb arendada mõlemaid.
Advokaadibüroode TOPis teiseks tulnud advokaadibüroo Walless juhtivpartner ja vandeadvokaat Piret Kergandberg ütleb, et headel aegadel toob tehingutöö suurema edu, samas kui kohtuvaidlusi on pidevalt ja need tagavad stabiilse äraelamise. Riskide maandamises tuleb arendada mõlemaid.
Kohus tahab Tootsi tuulepargi vaidluses Euroopa Kohtu otsust oodata Ootel on kokku neli sarnast vaidlust
Kohus pidi tegema teisipäeval otsuse Tootsi tuulepargi ja Eleringi vahelises vaidluses, kuid tühistas tänase otsuse väljakuulutamise.
Kohus pidi tegema teisipäeval otsuse Tootsi tuulepargi ja Eleringi vahelises vaidluses, kuid tühistas tänase otsuse väljakuulutamise.