Suprema sai Varssavi börsi IPO-programmi partneriks

Annika Matson 21. detsember 2006, 11:34

Baltimaade juhtiv investeerimispank Suprema
Securities on sõlminud lepingu Varssavi väärtpaberibörsiga, liitudes börsi
esmase avaliku pakkumise ehk IPO Partneri programmiga, teatas firma.

Muude eeliste seas võimaldab leping Supremal paindlikumalt korraldada Balti ettevõtete noteerimist Varssavi börsil.

"Tänu sõlmitud lepingule on meil paremad võimalused Varssavi börsi tutvustamiseks kiirelt arenevatele Balti ettevõtetele. Partnerlus Varssavi börsiga võib ka soodustada nende Leedu, Läti ja Eesti ettevõtete otsuseid, kellega meil juba käivad läbirääkimised noteerimiseks Varssavi börsil. See avaks neile vahetu ligipääsu ka Poola pensionifondide kapitali sellele osale, mida lähtuvalt õiguslikest piirangutest investeeritakse vaid Poola kohalikesse väärtpaberitesse,” ütles Suprema juhatuse esimees Peeter Saks.

"Meie suhtume Poolasse kui Kesk- ja Ida-Euroopa finantskeskusse, mille süda on Varssavi börs. See on riik, kus institutsionaalselt hallatavate varade maht ulatub 55 miljardi euroni,” lisas Saks.

"Poola ettevõtetega võrreldes suhteliselt madala P/E suhte kõrval pakuvad Balti ettevõtted Poola fondijuhtidele huvi kui investeeringute portfelli mitmekesistamise võimalus. Regiooni tugev majanduskasv ning EL-i välisabi kajastub ka Balti aktsiates, samas on need vabad Varssavi, Praha ja Budapesti turgudele omastest riskidest,” selgitas Saks.

Supremal juba on väga positiivsed tulemused Balti ettevõtete tutvustamisest Poola investoritele, sh Eesti Baltika ja Leedu ehitusettevõte PST.

Sõlmitud leping toetab Varssavi börsi eesmärki suurendada noteeritud ettevõtete hulka ning tugevdada riigi positsiooni Kesk- ja Ida-Euroopa finantskeskusena.

Varssavi börsi IPO Partneri programm on loodud börsi välisriikides tegutsevate koostööpartnerite – näiteks investeerimispankade ja maaklerfirmade – töö toetamiseks, nii et nende abil jõuaksid Varssavis noteerimiseni välisettevõtted.

Varssavi börs on ligi 300 noteeritud ettevõtte ning üle 100 miljardi eurose turukapitalisatsiooniga turg. Võrdluseks: kõigi kolme Balti börsi turukapitalisatsioon on kokku 11,6 miljardit eurot ehk ligi 10 korda vähem. Erinevus kauplemismahtudes on veelgi suurem. Lõppeva aasta kolmandas kvartalis oli Varssavi börs Euroopa neljas IPO-de arvu ja rahalise mahu poolest.

Suprema Securities on Balti riikide juhtiv investeerimispank ning suurim aktsiamaakler, vahendades märkimisväärset osa Balti börside aktsiakauplemisest. Suprema on järjepidevalt võitnud mandaate riikide nõustamiseks erastamisprotsessides, rahvusvaheliste ja kohalike ettevõtete ühinemiste ja ülevõtmiste korraldamiseks ning kohalike ettevõtete ja ettevõtjate kasvu finantseerimiseks vajaliku kapitali kaasamiseks aktsia- ja võlakirjaturgudelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. December 2006, 11:28
Otsi:

Ava täpsem otsing