Võru koolivõrgu reformimine nõuab 180 miljonit krooni

21. detsember 2006, 12:37

Võru linnavolikogu kiitis eilsel
erakorralisel istungil heaks vastuolusid tekitanud haridusasutuste arengukava,
selle järgi maksab koolivõrgu ümberkorraldamine umbes 180 miljonit krooni.

Linnavalitsusel on nüüd kaks aastat aega, et leida raha Kreutzwaldi gümnaasiumi uue maja ehituseks, kirjutas Võrumaa Teataja. „Kogu programmi rakendamise eelduseks on uue hoone ehitus, millega tuleb alustada 2009. aastal,” seisab dokumendis.

Kava koostajad hindavad, et uue 3000 ruutmeetri suuruse maja ehitusmaksumus on ligi 60 miljonit krooni ning Kreutzwaldi gümnaasiumi praeguse hoone rekonstrueerimine maksab ligi 90 miljonit krooni. Arvestatud on ka põhikooliks muudetava Kesklinna gümnaasiumi uuendamise teist etappi, see läheb maksma umbes 30 miljonit krooni.

Abilinnapea Innar Mäesalu sõnul annab arengukava linnavalitsusele võimaluse riigilt toetust paluda, sest Võru eelarve üksinda ei kannata nii suuri investeeringuid välja. „Keegi ei võtaks meid jutulegi, kui meil poleks volikogu tasandil vastu võetud dokumenti,” ütles ta.

Riigilt palutakse abi hariduslinnaku väljaarendamiseks ehk uue maja ehituseks ja praeguse gümnaasiumihoone remondiks. Raha oodatakse haridusministeeriumi jagatavast Euroopa Liidu toetusfondist. Sellest fondist kulutatakse aastatel 2007-2013 Eesti koolide nüüdisajastamiseks kokku 4,5 miljardit krooni.

Mäesalu sõnul pole veel selge, millistel alustel neid miljardeid jagatakse ning kui suure osa sellest neelavad näiteks kutsekoolid ja riigile kuuluvad haridusasutused. Selgus peaks tema hinnangul käes olema aasta pärast.„Arvan, et 2007. aasta lõpuks on selge, kas saame raha või mitte,” lausus Mäesalu.

Kesklinna koolihoone remondiks euroabi ei taotleta, selle tööga peaks linn ise hakkama saama. Umbes 30 miljonit maksva remondi hulka ei ole arvestatud koolivõimla ehitamist, mis on kavas 2008. aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. December 2006, 12:35
Otsi:

Ava täpsem otsing