ÄP fototoimetus • 21. detsember 2006 kell 22:00

Husqvarna aktsia rallib

Juunist börsil iseseisvat elu alustanud Husqvarna aktsia tõusis eile rekordilise 102,25 Rootsi kroonini ehk 5,4 protsenti. Muruniidukite ja käsisaagide tootja teatas Saksa kompanii Gardena ostust. Rootsi ettevõte maksab Saksa oma eest 730 miljonit eurot ehk 11,4 miljardit Eesti krooni.

"Husqvarna on nüüd börsil minu järel ise oma rahavoogude peremees, mis võimaldab neil kasvada ja teostada ülevõtmisi kiiremini kui varem," ütles Bloombergile Lannebo Fonderi fondijuht Peter Ronnström. Lannebro on Husqvarna suuruselt kolmas aktsionär.

Varem kuulus Husqvarna Electroluxi kontserni.

Kreenholmi omanik Boras Wafvari aktsia hüppas eile 15,4 protsenti, 33 Rootsi kroonini. Ligi 260 miljoni Eesti krooni suuruse väikese turuväärtusega ettevõtte vähelikviidse aktsia tõusu põhjuseks oli ettevõtte müügi- ja turundusjuhi vahetus, mis jõustub 1. jaanuaril 2007.

Soomes tegi sealse meediakompanii Keskisuomalaineni aktsia kahe ja poole aasta suurima tõusu. Aktsia hind tõusis 14 protsenti, 20 euroni, kuna ettevõte on kõnelustes Alma Mediaga. Viimase aktsia hind tõusis 5,1 protsenti, 9,14 euroni.

USA aktsiaturg alustas neljapäeva õhkõrna tõusuga. USA kolmanda kvartali majanduskasv korrigeeriti 2,2 protsendilt 2,0 protsendini. Lisaks toetas turgu langenud nafta hind.

Autor: ÄP

Hetkel kuum