Ajaleht: Eri Klasi kummitab hämar kinnisvaratehing minevikust

22. detsember 2006, 11:40

Saksamaal elav anonüümseks jääda soovinud
eakas eestlanna kavatseb tuntud dirigendi Eri Klasi ja tema abikaasa Arieli
kohtusse kaevata.

Intervjuus Vesti Nedeli Den za Djom’ile märkis naisterahvas, et lubas perekond Klasidel 90ndate keskpaigas suvitada oma Viimsi suvilas, kirjutas Postimees.ee. Kui ta aga aastaid hiljem oma suvilat Klaside valdusest tagasi saada soovis, selgus, et Klasid olid suvila temale teatamata juba 5 aastat varem maha müünud.

Väidetav petetu möönab, et sai Klasidelt raha, kui nad suvilasse kolisid. Kuid 80 000 Saksa marka oli tasu viieaastase kasutamise eest. Suvila müügist polnud tema väitel juttugi ja kui suvila oleks ka müüdud, oleks nad pidanud tehingu ka notariaalselt vormistatama. Kuna suvila kuulus aiandusühistusse, peaksid alles olema ka paberid, mis kinnitaksid Saksamaal elava eestlanna ühistust väljaastumist. Ka neid dokumente pole võimalik leida.

Eri Klasi intervjuust VNDD’le selgus, et nii tema kui ka tema abikaasaga tõlgendasid raha maksmist suvila ostmise, mitte üürimisena. Klas möönis, et tõepoolest jäi tehing ametlikult, see tähendab juriidiliselt vormistamata, sest müüja ei olevat tahtnud, et ta sakslasest abikaasa müügist teada saab. Ametlikuks müügiks oleks olnud vajalik ka abikaasa nõusolek.

«Selliste inimestega on ohtlik asju ajada,» märkis Klas, kes nimetas kogu seda teemat «läinudaastaseks lumeks».

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. December 2006, 11:43
Otsi:

Ava täpsem otsing