Hesburger jõuab araablaste juurde

22. detsember 2006, 11:27

Soome kiirtoitlustusfirma Hesburger
kavatseb laieneda Araabiasse, avades hamburgerirestoranid kaheksas riigis.

Soomlaste koostööpartneriks saab Kuveidi firma Ufig, millega sõlmiti hiljuti franchisi- ja koostööleping, kirjutas Postimees.ee.

Vastavalt lepingule võib Ufig Hesburgeri restorane avada Bahrainis, Iraanis, Iraagis, Kuveidis, Omaanis, Kataris, Saudi Araabias ja Araabia Ühendemiraatides. «Hesburgeri jaoks on tegemist tähelepanuväärse lepinguga ja tegevuse laienemisega,» nentis Hesburgeri asutaja Heikki Salmela.

Turu kiirtoitlustuskett omab Soomes umbes 200 söögikohta. Täies hoos on ka laienemine Balti riikides, kus praeguse seisuga on kokku 200 kiirsöögirestorani. «Peame Ufigiga läbirääkimisi lepingu laiendamises osas ka ülejäänud viide islamiriiki,» rääkis Salmela.

Ärikogemuse, kuidas Araabia riigis tegutseda, on Hesburger saanud Süüriast, kus tegutseti mitu aastat. Nüüdseks on Damaskuses asunud hamburgerirestoran suletud, kuna tooraine sissevedu Süüriasse oli väga keeruline.

Uut katset Araabia maade vallutamiseks on Hesburer kavandanud juba neli aastat. Lepingu sõlmimiseni jõuti aga hiljuti just tänu hea koostööpartneri leidmisele.

Kuveidi firma Ufig ehk United Foodstuff Industries Group loodi 1992. aastal. Ettevõte on Araabias turuliider muu hulgas magustoitude, šokolaadi, maiustuste ja pagaritoodete valmistamisel. Kuveidi börsil noteeritud firmas töötab kokku umbes 600 inimest. Salmela sõnul otsib Hesburer esimest tegutsemiskohta Kuveidis. Majoneestitootmise jaoks on seal kavas avada oma tehas, mille jaoks on koht juba välja vaadatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. December 2006, 11:26
Otsi:

Ava täpsem otsing