Mariliis Pinn • 25. detsember 2006 kell 10:25

Suri souli ristisa James Brown

Soulmuusik James Brown suri 73aastaselt USAs Atlantas Emory Crawford Longi haiglas, kuhu ta viidi nädalavahetusel tõsise kopsupõletiku tõttu.

Browni, keda tunti ka nime "Mr. Dynamite" all, peetakse noorema mustanahaliste muusikute põlvkonna mõjutajaks, kes panid aluse räpile, funkile ja hiphop muusikale, vahendas Reuters.

1960. aastatel sai Browni lugu "Say it Loud (I'm Black and I'm Proud)" kodanikuõiguste eest võitlejate hümniks. Ta esitas pala ka USA presidendi Richard Nixoni ametisse astumise tseremoonial 1969. aastal, mis põhjustas ajutiselt soulilegendi populaarsuse languse noorte mustanahaliste ameeriklaste seas.

Eelkõige oli Brown showmees, kelle eesmärk oli publikule anda rohkem kui nad ootasid ja nad ära väsitada. Ta vahetas tavaliselt kontserdi jooksul tosin korda kostüümi ja tantsis hullumiseni. Enda väitel oli ta kõige karmimini tööd tegev muusik.

119 tema lugu läbi aegade jõudsid edetabelisse. Brown lindistas üle 50 albumi ning 1992. aastal omistati talle elutöö eest Grammy muusikaauhind.

Hetkel kuum