Kreeka-rooma maadluse maailmameister sai miljoni kroonise stipendiumi

Mariliis Pinn 27. detsember 2006, 16:14

Hiinas Guangzhous MM-il järgemööda viis vastast
alistanud 20aastasele maailmameistrile Heiki Nabile anti täna Radisson SAS
hotelli 24. korruse lokaalis üle 2006. aasta Eesti parima noorsportlase
stipendium, mille suuruseks oli miljon krooni.

"Kui ma sellest toetusest esmakordselt kuulsin, siis tundus see minu jaoks samamoodi uskumatuna nagu ka täiskasvanute MM-tiitel. See toetus on minu jaoks uus asi, sest tegemist on sedavõrd suure summaga. Pean ka ära mainima, et MM-tiitlini ei oleks ma jõudnud ilma mitmete abilisteta ja ma arvan, et ka meie edasine koostöö kulgeb edukalt," pidas Nabi oma tänusõnavõtus meelde oma abilisi, vahendas Sportnet.

"Järgmise hooaja peamine eesmärk on samuti MM, sest seal jagatakse esimesed piletid Pekingi olümpiamängudele," lisas Nabi.

Tartu õlletehase tegevjuhi Tarmo Noobi sõnade kohaselt on Eesti spordielus olnud kaod noorteklassist täiskasvanute sekka üleminekul kahetsusväärselt suured. "Spordil on alati raha vähe, kuid pigem on vaeslapse osas siiski noortesport. Mul on hea meel, et käesolevaga saab alguse traditsioon, mille kohaselt A. Le Coq paneb igal aastal kuni 21-aastasele sportlasele välja stipendiumi, mille suuruseks on 1 miljon krooni, mis makstakse välja viie aasta jooksul võrsetes osades," lausus Noop.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. December 2006, 16:13
Otsi:

Ava täpsem otsing