Putini vaenlase Hodorkovski ema: Mustveest on meie perel helged mälestused

Annika Matson 28. detsember 2006, 15:53

Venemaa endise oligarhi ja Kremli vaenlase Mihhail
Hodorkovski ema Marina Filippovna ütles intervjuus Eesti Ekspressile, et temal
isiklikult on Eestiga seoses väga head mälestused.

"Teil on seal selline ilus koht nagu Mustvee. Meil olid sealkandis tuttavad kohalikud. Väga helged mälestused on sellest kandist ja inimestest. Ei mingeid probleeme," kiitis Filippovna Eesti Peipsi-äärset linnakest.

Lisaks rääkis Hodorkovski ema intervjuus, et Venemaa president Vladimir Putin maksis Hodorkovskile vanglaga kätte isikliku solvangu pärast. "2003. aastal, presidendi kohtumisel suurärimeestega, ütles Miša, mu poeg, kõigi juuresolekul presidendile otse näkku - riigis valitseb väljakannatamatu korruptsioon. Ta tõi ka näiteks ühe president Putini lähikonda kuuluva inimese. Ja sellest sai kõik alguse," rääkis Filippovna.

Konkreetse inimese nime ei olnud ta siiski nõus avalikustama. Ta lisas veel, et võib nii öelda, et teised Vene oligarhid on oma rikkuse säilitamise huvides sõlminud Vene võimudega kokkuleppe ja teevad näo, et juhtumit seoses Jukose ja Hodorkovskiga nagu poleks olnudki.

Vene naftafirma Jukose üles ehitanud Hodorkovski oli enne vangistamist 2003. aastal Venemaa rikkaim inimene ja maailmas rikkuselt 26.

25. oktoobril 2003. aastal arreteerisid Venemaa võimud ta ühel Siberi lennuvljal. Süüks pandi maksude tasumata jätmine. Äsja sai Hodorkovski veel süüdistuse rahapesus. Tänaseks on Putin suurema osa Jukose aktsiatest taasriigistanud.
Hetkel istub Hodorkovski Venemaa ühe kaugeima paiga, Tšita eeluurimisvanglas, kus talle tõenäoliselt esitatakse uued süüdistused, et teda veelgi kauem vangis hoida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. December 2006, 15:48
Otsi:

Ava täpsem otsing