USA presidendiks pürgija alustas kampaaniat IT-äpardusega

28. detsember 2006, 13:27

2008. aastal presidendiks pürgiv demokraat
John Edwards alustas eile oma kampaaniat kogemata päev plaanitust varem.

Kellegi kobakäplus arvuti taga läkitas temast varem salvestatud klipi enneaegselt avalikkusele, teatas AP täna. Kandidaat oli valinud enda väljakuulutamise kohaks orkaanist räsitud New Orleansi. Tööriietes Edwards koristas koos 30 vabatahtlikuga keskealise naise koduhoovi prahist ja mudast. Orelia Tyler`i orkaanis hävinud maja taastamine on käsil, seni elab ta haagises.
Juhtunu muutis kahemõtteliseks Edwardsi kampaania hüüdlause "Tomorrow begins today" ("Homne algab täna").

Edwards keskendub oma esinemistes eelkõige põletavaile kodustele muredele. Tema esitatud viis esmatähtsat punkti Ameerika muutmiseks on tagada tervishoid tõesti igale ameeriklasele, tugevada keskklassi lõpetades vaesuse häbi, võidelda globaalse soojenemisega, saavutada maailma ja Ameerika naftasõltuvuse lõpetamine ning samuti olla moraalselt juhtiv jõud maailmas, "alustades Iraagist, kus peaksime hakkama vägesid vähendama, mitte sõda suuremaks puhuma."

Töölisperekonnast pärit senaator Edwards (53) oli 2004. aastal demokraatide kandidaat asepresidendi kohale. Varem tegutses ta advokaadina ja oli kohtuasjus silmapaistvalt edukas. Poliitikasse tuli ta 1998. aastal. Tema "kahe Ameerika" sõnum - üks rikas ja privilegeeritud, teine tavaline töötav inimene - ning hea ja nooruslik välimus tõid talle tugevalt tuntust ja toetust, märgib AP.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. December 2006, 13:26
Otsi:

Ava täpsem otsing