Endistel rahvaliitlastel Nigulisel ja Manglusel karistus käes

Koit Brinkmann 03. jaanuar 2007, 00:00

Kohtuotsuse järgi lubas riikliku looduskaitsekeskuse Põlva, Valga ja Võru regiooni direktorina töötanud Manglus anda kooskõlastuse Otepää valla ja looduskaitseala territooriumile ehitatava hotelli detailplaneeringule.

Selle tasuks nõustus Manglus Niguliselt vastu võtma 60 000 krooni altkäemaksu, millest 10 000 krooni sai ta oma kabinetis eelmise aasta 12. juunil.

Lisaks lubas Nigulis 2006.aasta aprillis-mais Manglusele miljoni krooni suuruse altkäemaksu selle eest, et Manglus teeks oma ametiseisundit kasutades ettepaneku riigi ostueesõiguse kasutamiseks Otepää vallas looduskaitsealal asuvale kinnistule, mis oli fiktiivse ostu-müügilepingu abil turuhinnast kallimaks hinnatud. Seega oleks riik ostnud kinnistu tegelikkusele mittevastava hinnaga.

Manglus mõisteti süüdi korduvas suures ulatuses altkäemaksu võtmises, dokumentide võltsimises ja nende kasutamises ning omastamisele kaasaaitamises.

Karistuseks määrati Ants Manglusele tingimisi kolme aasta ja kolme kuu pikkune vangistus kolmeaastase katseajaga.

Nigulis tunnistas end süüdi altkäemaksu andmises ning karistuseks määrati talle tingimisi kahe aasta pikkune vangistus kaheaastase katseajaga.

Nigulisele on see kaheksas kriminaalkaristus, neist kuuel korral on karistatud teda vangistusega. Praegu kannab Nigulis vanglas kuue kuu pikkust vanglakaristust korduva purjuspäi autojuhtimise eest.

Rahvaliit on nii Mangluse kui ka Nigulise erakonna ridadest välja heitnud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing