Kerge alumiiniumprofiil teeb montaaži lihtsaks

Ain Alvela 03. jaanuar 2007, 00:00

Alumiiniumprofiilidest valmistatud tootmisliinide komponente, mööblit, lineaarsüsteeme, rakiseid, mõõteseadmete statiive, rullteesid, konveiereid jmt on mugav paigaldada ja kasutada eeskätt nende kerguse tõttu - alumiinium on terasest vähemalt poole kergem.

Läinud suvel Keilas alumiiniumprofiilidest toodete valmistamisega alustanud OÜ Minitec Estonia tootevalik on eelkõige suunatud tööstuste komplekssete lahenduste väljatöötamisele, kuid vastu võetakse ka n-ö eratellimusi. Näiteks saab Minitecist tellida alumiiniumprofiilist karkassiga töölaua ja kapi garaaži või kodusesse töökotta. Säärane kapi, riiulite ja riputuskonksudega varustatud töökoht läheb tellijale maksma küll vähemalt 12 500 krooni, tulemus on aga vastupidav ja lihtsasti teisaldatav metallmööbel.

Ettevõtte juhataja Rene Tammis märgib, et alumiinium on sellise toodangu valmistamiseks hea eelkõige sellepärast, et see materjal on hõlpsasti töödeldav ja kaalult kerge, samas kestab kaua ka keerulistes tingimustes, mis tööstuses tihtipeale valitsevad. Nii ei karda alumiinium happelist keskkonda, mistõttu seda materjali sobib kasutada näiteks merevees. Praegu on Miniteci leivanumbriks kujunenud tootmisettevõttes pikkade detailide töötlemist hõlbustavate rullikteede valmistamine. Viimased varustatakse vastavalt tellija soovile elektroonilise seadmetega, mis tagab toodangu hands free süsteemi tööpingist lattu. Süsteem suudab detailid pakendada, etiketi ja triipkoodi liimida, andmed salvestada ja pakendi lattu saata.

Tammis kinnitab, et kui alumiiniumprofiilid on paigaldatud liidestega, siis ei jää see tugevuselt alla teraskonstruktsioonile. "Kaevandustransportööre ei ehita, aga elektroonikatööstuse montaažiliine küll."

Eestis on alumiiniumprofiili kasutatud peamiselt mööbli n-ö sisemiste detailidena - liugurite, ukse- ja aknaraamide jmt valmistamisel.

Alumiiniumprofiilidest valmistatud toodete põhilised tellijad elektroonikatööstused ja logistikafirmad. Esimesed kasutavad profiilidest valmistatud karkasse tootmisseadmete monteerimiseks, teised laomööbli ja inventari valmistamiseks.

Maailmas teeb võidukäiku alumiiniumprofiilidest valmistatud konveiertootmise seadmete konstruktsioonide valmistamine. Nii on näiteks Saksamaa Minitec paigaldanud Prantsusmaale eksklusiivse miniauto Smart tehasesse valmis autode täisautomaatse testimise ja kontrollimise seadme, mille monteerimisel on kasutatud ainult alumiiniumprofiili. Liini terviklahenduse väljatöötamine toimub seadmete tootja ja profiilide paigaldaja vahelises koostöös.

Veel avastamata alumiiniumi kasutusala on eluruumide interjööris - nii lihtsalt moodsa kujunduselemendina kui ka mööblidetailidena.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing