Lõuna-Eestisse kavas ehitada külmikute töötlemise tehas

Martin Hanson 03. jaanuar 2007, 00:00

Soomlastega koostööd tegev endine ühispankur, Eesti Elektroonikaromu juhatuse esimees Aivo Kangus ütles, et projekt on praegu sellises staadiumis, et tehase ehitus on otsustatud ja nüüd käib asukoha otsimine Lõuna-Eestis.

"Koha osas on veel palju valikuid, analüüs käib ja praegu kindlat otsust ei ole. Esimene tasuvusuuring on tehtud ja on otsustatud, et selline tehas on meile vajalik. Tehas võiks võtta vastu esimese laadungi kas 2008. või 2009. aastal," sõnas Kangus.

Kangus lisas, et Eesti Elektroonikaromu tehasesse raha ei investeeri, vaid on projektis oma elektroonika kogumise võrguga.

"Meie pakume vaid kogumise ja kokkuvedamise teenust, tehase ehitust rahastab soomlane. Suurusjärk on umbes 15 miljonit krooni sisseseade ja tehase eest veel sama palju," lisas Kangus.

Eesti suurim elektroonikajäätmete koguja ja taaskasutaja MTÜ Eesti Elektroonikaromu sõlmis sama firmaga viieks aastaks koostöölepingu, mille kohaselt hakkab Eesti Elektroonikaromu Eestist kokkukogutud vanu külmikuid saatma Soome ümbertöötlemiseks.

Leping muutub, kui Eesti tehas valmib, siis hakatakse külmikuid töötlema Eestis ja Soome enam midagi ei veeta.

Kanguse sõnul ei ole vaja Tallinki liigselt toetada, ümbertöötluskeskusesse võiks tuua külmikuid maksimaalselt 600 kilomeetri tagant.

"See tähendab, et Läti on väga hea koha peal tehase seisukohast. Lisaks sellele on Läti ka palju suurem turg," ütles Kangus.

Eestis on vaja praegu ümber töödelda umbes 2000 tonni algmaterjali aastas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing