Tallinna Vee aktsia on vaevalt käimajoostud aastal jõudnud kallineda ligi kümnendiku ja jõudnud rekordilise 16,47 euroni (257,70 kroonini). 2006. aasta paari esimese börsipäevaga kallines veefirma aktsia samuti pea sama palju.
Vägisi tundub, nagu investorid hindaksid pärast tavapäraseks saanud Tallinna vee- ja kanalisatsioonitariifide tõstmist iga aasta alguses veefirma aktsia õiglase väärtuse enda jaoks ümber.
Mõnevõrra kummaline on, et iga-aastane hinnatõus pannakse paika tavaliselt juba neli kuud enne aasta algust ning lisaks on Tallinna Vee ja linna vahel juba 2002. aastal sõlmitud lepingu kohaselt oodata järk-järgulist hindade ülespoole korrigeerimist kuni 2010. aastani. Kahe viimase aastaga on vee- ja kanalisatsioonitariifid Tallinnas tõusnud eratarbija jaoks 21,5%.
Teenuse kallinemine tähendab veefirmale käesolevaks aastaks umbkaudu 50 miljonit krooni lisatulu, millest suur osa võib kanduda kasumireale ja sealt dividendide näol aktsiaomanike taskusse.
Eile jõudis uute rekordtasemeteni ka Olympicu, Baltika ja Tallinna Kaubamaja aktsia.
Viimatimainitu avaldas eile pärast börsi sulgemist oma 2006. aasta müüginumbrid ja Läti laienemisplaanid. Kaubamaja neljanda kvartali käibekasv ulatus 1,3 miljardi kroonini, mida on 34% enam kui aasta eest. Kasuminumbrit pole praeguseks veel kokku löödud.
Kontserni käibekasvu tempo on võrreldes 2006. aasta üheksa kuuga (55%) mõnevõrra taandunud. Käibekasvu pidurdumise taga võib olla see, et möödunud aasta neljandas kvartalis avati Tartu Kaubamaja ja alates maikuust pole lisandunud ühtegi Selverit.
Seotud lood
Kõnekeskuse ja klienditoe teenus läbi välise partneri kogub viimastel aastatel populaarsust – see on hea võimalus kokku hoida tööjõukuludelt. Kui teised sarnase teenuse pakkujad vastavad vaid klientide kõnedele, teeb Foruse eriliseks operatiivsus reageerida kiirelt kohapeale patrullekipaaži ja tehnikutega.
Enimloetud
4
Lembit Lump: ei tohiks keegi kuri olla
5
Omanik kaebas Viimsi valla kohtusse
Viimased uudised
Ka Michali Reformierakond on vasakkursil
Hetkel kuum
Ennustab riigivõlakirjadele vähest kauplemist
Omanik kaebas Viimsi valla kohtusse
Tagasi Äripäeva esilehele