Ekskursioon mööda öist linna

Mati Feldmann 10. jaanuar 2007, 00:00

Eilne Äripäev kirjutas taksojuhtidest, kes arvet mitmesuguste vidinatega kordistavad. Ega see vist polegi mingi uudis, uudis on pigem see, milline uus "tehnika" on appi võetud. Aga jutustan parem oma loo.

Sõitsime öisel ajal algul kahekesi, aga sõber väljus Järve Selveri juures. Palusin juhti edasi Keilasse sõita. Arvasin, et ta võtab suuna Vabaduse puiesteele, siis edasi Pärnu maanteed ja Tallinna ringteed mööda Keilasse. Sealt kohast vast kõige otsem tee.

Aga ei. Taksojuht jätkas mööda Pärnu maanteed Nõmmele, ja üle raudtee. Olgu peale, mõtlesin, talle meeldib sõita mööda Pärnu maanteed - sest Vabaduse puiestee suubub Pääskülas ka Pärnu maanteele.

Aga taas ei. Sohver keeras hoopis Nõmmelt alla Mustamäele. Et ma siinkohal ei katkestanud ekskursiooni, oli juba puhtalt minu viga. Aga mul tekkis mingi hasart, ja otseselt kiiret polnud ka kuhugi.

Läbi Mustamäe läks sõit ka läbi Õismäe, kuni sohver pööras lõpuks Harku järve ääres ära Paldiski maanteele. Edasi läks tee tõesti otse Keilasse välja.

Tänasin ekskursiooni eest ja jätsin vist kümmekond krooni pealegi. Sest võrreldes arve lihtlabaste kordistajatega, kes tahavad lühikese sõidu eest rasket raha, kulutas see juht minu peale päris pika aja, näitas öist linna, tema bensiinikulu suurenes samuti. Aga võib-olla oleks ekskursioonil turgu kui ausal teenusel: taksojuhid on vaieldamatult ühed paremad linnatundjad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing